Gençlerin Eserleri Görücüye Çıktı

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin sergisi, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Gençlerin Eserleri Görücüye Çıktı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin resim, heykel, grafik ve seramik çalışmalarından oluşan sergisi açıldı. Serginin açılışına öğrenciler, öğretim görevlileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Sergideki çok sayıda çalışma, ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Sergiye bir eseri ile katılan Heykel Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Dicle Yaman, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Ben, Afrodit’in bulunan bir heykelini ahşaptan yaptım. Sedir ağacı kullanarak yaptım. Yaklaşık 6 hafta süren bir çalışmanın neticesi. Bu sergi, öğrenci olarak katıldığım ilk sergi. Bu yıl okulumuzun 2,3 ve 4’üncü sınıfları bu sergiye katıldı. Biz de Heykel Bölümü olarak 18 eserle bu serginin içerisindeyiz. Bu eseri yapmak biraz zordu ama çok zevkliydi. İş bittikten sonra yaşadığım heyecan, şu anda herkesin övgü dolu sözleri nedeniyle çok mutluyum.”

Öğretmenlikten emekli olduktan sonra Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde eğitim görmeye başlayan Metin Şerit de 5 buçuk yaşındaki kızının heykeli ile sergiye katıldı. Şerit, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu eser, şimdiye kadar canlı bir model çalışması olmamış benim kendi kızım. Ihlamur ağacından birebir boyutta bir çalışmam oldu. Bu çalışmayı 4 hafta içerisinde tamamladım. İnsanın kendi kızını çalışması esnasında biraz daha heyecanlanıyor. Daha da itina istiyor. Kızım da çok mutlu oldu.”

Sergi, 29 Nisan tarihine kadar açık kalacak.