Gençler Çağdaş Yaşamı Anlatıyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından "Çağdaş Gençlik Karma Sergisi" düzenlendi.

Gençler Çağdaş Yaşamı Anlatıyor

Bodrum Ticaret Odası'nın sergi salonundaki sergiye ÇYDD'den burs alan 13 güzel sanatlar öğrencisi toplam 25 çalışmayla katıldı. Yağlı boyadan oluşan tablolar ve film afişi çalışmaları ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. 

Serginin açılışının ardından Bodrum Ticaret Odası'nın toplantı salonunda öğrenciler şiir dinletileri ve çeşitli gösteriler sundu. ÇYDD üyelerinin, destekçilerinin ve öğrencilerin ailelerinin katıldığı etkinlik büyük alkış topladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şube Başkanı Meltem Ulusoy Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı bir sergiyle dostlara merhaba dediklerini dile getirdi ve şunları söyledi: 

"Afişlerimizde de görüldüğü gibi temamız Türkan Saylan'ın ışığında. Gerçekten Türkan Saylan'ın ışığı bir kez daha bizi dostlarımız ve öğrecilerimizle bir araya getirdi. Biz de ÇYDD Bodrum Şubesi olarak tüm yaptıklarımızı ve yapmak istediklerimizi bir kez daha dostlarımızla paylaşıp keyifli bir gün geçirmeyi arzu ediyoruz. ÇYDD Bodrum Şubesi olarak kapımızı her zaman çağdaş dostlarımıza açıktır. Hep birlikte yol yürümek isteyen arkadaşlarımızı şubemize bekliyoruz."

Bodrum Ticaret Odası'nın katkıları için teşekkürlerini sunan Ulusoy sözlerine şunları ekledi:

"Bugün bu salonu bize ticaret odası sağladı, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bodrum Belediyesi'ne de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz hep birlikte yol yürüdük bundan sonra da hep birlikte yol yürüyeceğiz."

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinin hazırladığı eserlerden oluşan sergi, 1 ay boyunca ziyaret edilebilecek.

Muhabir: Ömer Kayacık