Girişimciler, Yatırımcılarla Buluşacak...

Bodrum Yarımadası’nda sürdürülebilir ekosistemi oluşturmak amacıyla başlatılan Start in Bodrum, girişimciler ve yatırımcıların katılımıyla “Tarım ve Gıda İnovasyonu” etkinliği gerçekleştirecek. Etkinlik, pandemi dolayısıyla online olarak yapılacak.

Girişimciler, Yatırımcılarla Buluşacak...

Bodrum ekonomisini dört mevsim canlı tutmak ve mevcut sorunlara çözümler üreterek daha iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla 2018 tarihinden bu yana etkinlikler hazırlayan Start in Bodrum, bu seneki konusunu “Sürdürebilir Beslenme ve Gıda İnovasyonu” olarak belirledi. 

Dünyadaki yeni gelişmeler ve oluşumlar çerçevesinde, tarım ve gıda sektörü için geliştirilen yeni projeler; yatırımcılar ve girişimcilerle, 10-11 Ekim tarihlerinde online “Tarım ve Gıda İnovasyonu” etkinliğinde biraraya gelecek. Etkinlik, gelecekte tarım ve gıda üzerine yapılacak yenilikçi girişimlerin kalitesini artırmak ve aynı fikirdeki insanların fikirlerini paylaşmaları ve yeni tarım ve gıda çözümlerini pazara sunmak için hızlandırılmış bir platform sunacak. 

10-11 Ekim tarihinde Bodrum’da online olarak gerçekleşecek etkinlikte, önemli yenilikçi tarım ve gıda projeleri ile birlikte geleceğimizi hazırlayan girişimcilerin yanında FAO Türkiye Temsilcisi Ayşegül Selışık, TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik, Unilever Yönetim Kurulu Üyesi Toloy Tanrıdağlı, Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, Kök Projekt kurucusu Semi Hakim ve ION Akademisi kurucusu Ali Rıza Ersoy ve alanında uzman daha birçok konuşmacı biraraya gelecek. Midtown AVM'de yapılacak etkinlik öncesi, son hazırlıklar tamamlandı. 

Start in Bodrum başlatıcılarından Sibel Tunalı, etkinlikle ilgili olarak Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Start in Bodrum; girişimcileri, yatırımcıları ve yazılımcıları biraraya getirmek için düzenleniyor. Bir sosyal girişim projesi. Bu çerçevede 15 konuşmacı olacak. Gıda teknolojileri, gıda inovasyonları, gıdanın geleceği konusunda görüşlerini bize sunacaklar. 12 tane de girişimci katılacak. Onlar da gıdanın gelişmesi için geliştirdikleri yeni fikirleri sunacaklar. Pazar günü bir yarışma olacak. En iyi fikirler ödüllendirilecek. Etkinliğe İngiltere, Singapur, Hollanda ve ABD’den katılımlar olacak. Etkinliğimize Birleşmiş Milletler Gıda Türkiye Temsilcisi Ayşegül Selışık, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Üyesi İlknur Menlik, Unilever Yönetim Kurulu Üyesi Toloy Tanrıdağlı ve Kök Projekt kurucusu Semi Hakim katılıyor. Daha birçok değerli konuşmacımız da olacak.”

Etkinliğin amacının ne olduğundan da bahseden Tunalı, sözlerini “Etkinliğimizi 3 senedir devam ettiriyoruz. Bodrum’da girişimcileri ve yatırımcıları biraraya getirmek istiyoruz. Bodrum’un ekosistemini değiştirmek istiyoruz. 12 ay sürdürülebilir bir ekonomi ile Bodrum canlansın istiyoruz” ifadeleriyle tamamladı.