Gökova'dan 40 Ton Çöp Toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gökova Körfezinde araç yolu olmayan koylardaki kıyı temizliğini sezonun sona ermesiyle tamamladı. Ekipler 1 Ocak 2023 tarihinden bugüne kadar 40 bin 740 kg çöp topladı.

Gökova'dan 40 Ton Çöp Toplandı

Muğla’da mavi yolculuğun uğrak noktası olan Gökova Körfezi, turizm sezonunda yerli ve yabancı binlerce turist ağırlıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri de eşsiz sahilleri ve deniziyle ünlü Muğla’da, kıyıları temiz tutmak ve gelecek nesillere daha mavi daha yeşil bir kent bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi teknelerden atık toplamanın yanı sıra, dalgıçlarla deniz dibi temizliği ve koylarda çevre temizliği gerçekleştiriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde Gökova Körfezinde araç yolu olmayan koylarda kıyı temizliği yaptı. Yatların uğrak yeri olan koylarda yapılan  temizlik çalışmalarında 1 Ocak 2023 tarihinden bugüne 40 bin 740 kg çöp toplandı. Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu 2014 yılından bu yana ise toplamda 215 Bin 840 kg çöp topladı. Toplanan çöpler çevreye zarar vermeden Muğla Büyükşehir Belediyesi katı atık tesislerinde bertaraf edildi. 

Ekipler 2023 yılı çalışmalarını tamamlarken, 2024 turizm sezonu hazırlıklarına da başladı.