GÖLTÜKBÜKÜ'NDE BİR DOMUZUN SALDIRISINA UĞRAYAN VATANDAŞ YARALANDI!

Bodrum'da bir yaban domuzunun saldırısına uğrayarak iki bacağından yaralanan site...

GÖLTÜKBÜKÜ'NDE BİR DOMUZUN SALDIRISINA UĞRAYAN VATANDAŞ YARALANDI!
Bodrum'da bir yaban domuzunun saldırısına uğrayarak iki bacağından yaralanan site bekçisi, hastaneye kaldırıldı.

Bodrum'un Göltürkbükü Mahallesi'nde bekçiliğini yaptığı sitenin bahçesine zaman zaman domuzların girdiğini fark eden site bekçisi 64 yaşındaki Ünal Yegin, bahçeyi kontrol etmek için evin etrafında dolaşmaya başladı.

Bir süre gezindikten sonra, sitenin etrafında bulunan bir yaban domuzunun ani saldırısına uğrayan Yegin, iki bacağına aldığı darbelerle ağır şekilde yaralandı. Olay yerinde kan kaybeden Yegin, bir komşusundan yardım istedi. Komşusu Enver Önler tarafından yarasına bezle baskı yapılan Yegin, özel bir araçla hemen hastaneye kaldırıldı.

Site bekçisi Ünal Yegin yaptığı açıklamada, korumasını yaptığı evin bahçesine domuzların girdiğini bu nedenle de evin etrafında gezinti yaptığını söyledi. Evin kenarındaki telleri kontrol etmek amacıyla dışarıya çıktığını ifade eden Yegin, "Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Domuz bana bir vurdu yere düşürdü, daha sonra tekrar vurdu, üstüme çıkarak saldırdı" dedi.

Daha sonra komşusundan yardım istediğini anlatan Yegin, "Komşum beni olay yerinden taşıyarak, aracıyla hastaneye getirdi. İki bacağımdan ve baldırımdan yaralandım. Çok şükür ki karnıma darbe almadım" diye konuştu.

Komşusuna ilk müdahaleyi yaparak hastaneye getiren Enver Önler ise 15 yıldır aynı bölgede oturduklarını ve ilk kez böyle bir şeyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Arkadaşının ilk aradığında şaka yaptığını düşündüğünü belirten Önler, o anları şöyle anlattı;

"Ben evde oturuyordum. Komşum beni aradı 'domuz beni parçaladı, kan kaybından ölüyorum' dedi. Bende önce şaka yaptığını sandım. Gündüz vakti böyle bir şeyin olacağını düşünemedim. Daha sonra işin ciddi olduğunu öğrenince, bez alarak bölgeye koştum. Kanaması vardı, bezlerle kanamayı durdurdum. Sonra sırtıma alıp arabama bindirdim ve hastaneye getirdim" dedi.

İlk müdahalesi Bodrum Devlet Hastanesi acil servisinde yapılan Yegin, daha sonra hastanenin cerrahi servisine kaldırıldı. Her iki bacağında da derin yaralar bulunan Yegin'in, ameliyata alınacağı öğrenildi.