GÜMBET SAHİLİNDE TURİZME YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER

Gümbet Sahilinde bulunan azmakların görüntüsü yerli ve yabancı turistleri şaşırtırken,...

GÜMBET SAHİLİNDE TURİZME YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER
Gümbet Sahilinde bulunan azmakların görüntüsü yerli ve yabancı turistleri şaşırtırken, ortaya yayılan pis koku ise herkesin tepkisini çekiyor.

Turizm sezonunun hızlanmaya başladığı şu günlerde yaşanan bazı olumsuzluklar esnaf ve turistlerin tepkisini çekiyor. Gümbet Sahilinde bulunan iki azmaktan biri görüntüsüyle, bir diğeri ise hem görüntüsü hem de çevreye yaydığı kötü koku ile rahatsızlık yaratıyor. Sahilde yürüyüşe çıkan vatandaşların ve turistlerin gördüğü manzara esnafların da tepkisini çekiyor.

Öte yandan Gümbet Dolgu Alanında devam eden bir inşaattan dere yatağına pis su akıtıldığı da iddia edilirken, dere yatağının içerisinde bulunan su simsiyah görüntüsü ve çevreye yaydığı kokularla iddiaları güçlendiriyor. Turistlerin yanından burunlarını kapatarak geçtiği dere yatağındaki su ise önceki gün yağan yağmurla birlikte denize kadar ulaşırken, belediye kafenin yanındaki azmaktan denize dökülen pis su aynı zamanda çevreye pis bir koku yayılmasına neden oluyor. Dolgu alanındaki bir diğer azmakta ise yağmur ile birlikte gelen çöpler ve yıllardır ucu açık duran boş borular bulunuyor. Bölgede yürüyüşe çıkan turistler gördükleri manzara karşısında şaşırırken, bazı turistlerin durarak bu görüntüleri fotoğrafladığı görüldü. Öte yandan İnşaatın devam ettiği otelin yanından geçen dere yatağının da eskisine göre daraltıldığı iddia edildi.

Gümbet sahilinde yaşanan bu olumsuzlukların yanı sıra sezonun başlamasıyla birlikte güzel görüntülerde oluşuyor. Sahilde kendi müzik sistemleriyle klip çeken yabancı turistler yürüyüş yapan herkesin ilgi odağı oldu.