Güne Patlamayla Uyandılar

Bodrum’da sabahın erken saatinde meydana gelen isale hattı patlaması nedeniyle işyerlerini su bastı, araçlar hasar gördü.

Güne Patlamayla Uyandılar

Sabah saatlerinde Bitez Atatürk Bulvarı üzerindeki ana isale hattında patlama yaşandı. Yolda dev çukurun oluştuğu patlama sonrası, cadde göle döndü. Cadde kenarındaki işletmeleri su bastı, park halindeki bir motosiklet ile otomobil zarar gördü. 

Patlama haberi ile uyanan işletme sahipleri ve çalışanları, bölgeye gelerek işyerlerinde temizlik çalışmasına başladı. Hatta giden su, MUSKİ tarafından kesildi. Yol trafiğe kapatılırken onarım çalışmasına başlanacak.

Bölgede işletmesi bulunan Naile Zırıh, bu patlamalardan bıktıklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Sabah yatakta yatıyorduk, benim elemanlarım erken geliyorlar. Allah’tan ki çocukların geliş saatine denk gelmemiş. Demirler yamulmuş. Asfalt parçaları elemanların üzerine gelse can kaybı yaşanacak. Yine şükrediyoruz ama illa birinin ölmesi mi lazım. Biz de bıktık. Herkese çıktık, her kapıyı çaldık. Duymuyorlar, görmüyorlar. Bu milli servet, milli servete, devlete, millete yük. Yazıktır, günahtır. İnsanlar asfalt döküp atmaya yetişemiyor. Geçen hafta patladı. Bir haftada üç kez yol patlar mı? Ekipler bugün asfalt atacaklardı, yine patladı. Hiçbir şekilde kimseye şikayette bulunmadık, dava açmadık. Ama artık biz geçmiş olsun denilmesinden de, şikayetinden de bıktık.”

Muhabir; Hamdi Yörür