Güvenlik Güçleri Kuş Uçurtmuyor

Koronavirüs salgın tedbirleri kapsamında Bodrum’da sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte el ayak çekildi, cadde ve sokaklar bomboş kaldı. İlçe genelinde görev yapan polis, Jandarma ve sahil güvenlik ekipleri kısıtlama günlerinde de görevlerine aralıksız devam ediyor.

Güvenlik Güçleri Kuş Uçurtmuyor

Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı bölgesinde, sahil yolu ve ana caddelerde yaya devriye faaliyetleri uygulanıyor. Yaya devriyelerin yanı sıra motorize devriyelerle de anons yapılarak evde kal çağrısı yapılıyor. Bölgede etkin bir mücadele yürüten Jandarma ekipleri, pandemi kapsamında alınan tedbirlere uymayanlar hakkında işlem yapıyor.

Kısıtlama günlerinde tedbirlerini arttıran Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise Bodrum-Turgutreis Karayolu üzerindeki bazı kavşaklarda uygulama yaparak araçları tek tek durdurarak kontrol ediyor. Polisler, ara sokaklarda ve sahillerde de denetimlerine ara vermiyor.

Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri ise görevli botları ile 24 saat esasına göre karasularımızda devriyelerini sürdürüyor. İzinsiz denize açılan tekneler, amatör balıkçılar ile denize girenleri tespit eden Sahil Güvenlik ekipleri, bunun yanında yasadışı geçiş girişimlerinde bulunan sığınmacıları da kurtarmaya devam ediyor. 

Ekipler Kardak Kayalıkları devriyelerine de devam ediyor.