Hayalleri İçin Bodrum'a Geri Döndü

Bodrum, ağız, diş ve çene cerrahisi alanında her türlü hizmeti veren bir sağlık kuruluşuna kavuştu. Bodrumlu Dişhekimi Huriye Aras'ın kurduğu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği düzenlenen kokteylle hizmete girdi.

Hayalleri İçin Bodrum'a Geri Döndü

 

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da 13 yıl boyunca diş hekimliği yapan Huriye Aras, bir süre önce memleketi Bodrum’a dönmeye karar verdi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da kuzeni olan Huriye Aras, kliniğini Ortakent Mahallesi Kapuz Caddesi üzerinde açtı. 

Açılış törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, geçmiş dönem Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve çok sayıda davetli katıldı. Çeşitli ikramların yapıldığı açılışa canlı müzik dinletisi de renk kattı. 

Diş hekimi Huriye Aras, Kent Haber’e yaptığı açıklamada kliniği hakkında şu bilgileri verdi:

"Ben İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olup Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandıktan sonra İstanbul’a gittim. 20 senedir İstanbul’daydım, 13 senedir de diş hekimliği yapıyorum. 13 sene sonra da hayalimi gerçekleştirmek için memleketime, Bodrum’a geri dönüş yaptım. Hayalimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Topluma sağlık sektöründe daha kaliteli ve iyi hizmet verebilmek için buraya döndüm. Burada en son teknolojiyi kullanıyorum. Gerçekten de gülüşünüze değer katabilmek için buradayım. Burada ağız, diş ve çene cerrahisi konusunda A’dan z’ye her hizmeti veriyoruz. Ağız diş tedavisinden, endodonti tedavisi, ortodonti tedavisi, pedadonti tedavi, protetik tedavi, sedasyonla tedavi, genel anestezi ile tedavi gibi her şey kliniğimizde mevcuttur. Hedefimiz gelen hastaya en kısa şekilde çözüm yaratıp huzurlu, mutlu bir şekilde evine yollamak” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol ve davetliler, kliniği gezdiler. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da törende yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Ben de yıllarca gurbette kalmış, daha sonra memleketine gelmiş, memleketi için çalışmakta olan biri olarak Huriye’yi çok iyi anlıyorum. Onun da buraya ilk geldiğindeki heyecanını biliyorum. O heyecanla bu güzel mekanı yarattı. Bundan sonra da ömrünün sonuna kadar Bodrum’a, Bodrumluya hizmet edecek. İnsanların gülüşüne gülüş katacak. Ben kendisini kutluyorum. Her zaman yanındayız. İlk müşterilerinden biri olmayı da burada kendisine taahhüt ediyorum” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da özel sağlık kuruluşlarının devlet kurumlarının yükünü aldığını belirterek Huriye Aras’ı tebrik edip başarılar diledi.