HER KÖŞE BAŞINDA BİR UMUT

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'ne sayılı günler kala 55 milyon liralık büyük...

HER KÖŞE BAŞINDA BİR UMUT
Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'ne sayılı günler kala 55 milyon liralık büyük ikramiyenin yer aldığı biletler her köşe başında satışa sunuldu.

Biletlerin neredeyse yüzde 60'ının satıldığı bugünlerde Bodrum'un en işlek caddelerinde seyyar satıcılar umut dağıtmayı sürdürüyor. Cevat Şakir Caddesi üzerinde neredeyse adım başı rastlanan Milli Piyango biletlerini satan seyyar satıcılar satışlardan oldukça memnunlar.

Manavlar Sokağı girişinde bilet satan Selim Ünlü, büyük ikramiyenin 55 milyon lira olduğu bilet fiyatlarını hatırlatarak şunları söyledi:
"Bilet fiyatları, çeyrek 12,5 yarım 25 ve tam bilet 50 lira. Büyük ikramiye bilindiği gibi 55 milyon lira ve bilet satışları iyi bir şekilde devam ediyor. Gayet memnunuz." dedi.

Kredi kartı ile de satış yaptıklarını belirten başka bir seyyar satıcı Cahit Aktaş'da satışlardan çok memnun olduklarını ifade etti.

Bilet alarak şansını deneyen belediye temizlik işçisi Zeynel Karakaya Aldığı hayalini şöyle anlattı:
"Köyüm kırsal alan olduğu için köyümde çok işsiz kişiler var. Büyük ikramiye çıkarsa köyüme bir fabrika açarım. İşsizlere iş aşsızlara aş." diyerek örnek bir tavır sergiledi.

Son 3 yıldır aynı fiyatlardan satışa sunulan biletlerden en çok satılanı ise çeyrek biletler. Çeyrek, tam ve yarım biletlerden fazla basıldığı için ikramiyenin çeyrek bilete çıkma olasılığı yüksek oluyor. Ancak bu, diğer biletlere çıkmayacağı anlamına gelmiyor.