Herodot’ta Çanakkale Programı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı Herodot Kültür Merkezi'ndeki etkinlikle devam etti.

Herodot’ta Çanakkale Programı

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Profilo Marina Ortaokulu ve Doğa Koleji tarafından hazırlanan programa Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç, Garnizon Komutanı Personel Albay Ertan Benli, Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Berber ve gaziler, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı. 

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Neriman Güler’in sunduğu program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitler ve 6 Şubat’taki depremde yaşamını yitiren vatandaşlar için saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı ile başladı. İsmail Nur Ölmez isimli öğrencinin okuduğu Kuran Tilaveti sonrası İmam Hatip Lisesi’nin müdürü Yusuf Özden, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi. 

Doğa Koleji öğrencisi Emir Kutay Erkan’ın “Çanakkale Geçilmez” isimli şiiri okuması ile devam eden programda “Ruhumuzda Var” adlı slayt izlendi. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı, Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan “Çanakkale” oyununun sunulması ile devam etti. Oyunu sahneleyen öğrencilerin ve oyun esnasında canlı müzik dinletisi sunan öğretmenlerin performansı beğeni topladı, duygusal anlar yaşandı. 

Muhabir; Hamdi Yörür