İKİ BAKANDAN SÜRPRİZ BODRUM ZİYARETİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,...

İKİ BAKANDAN SÜRPRİZ BODRUM ZİYARETİ!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere sürpriz bir ziyaretle günü birliğine Bodrum'a geldi.

Öğle saatlerinde özel bir uçakla Milas-Bodrum havalimanına gelen iki bakanı, Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Yılmaz Algül ile diğer yetkililer karşıladı.

Havalimanından ayrılan iki bakana 30'a yakın koruma aracı eşlik etti. Saat 13.15'de Göltürbükü Beldesi Cennet Koyu Mevkiinde bulunan ve yapımı son aşamalarına gelen 5 yıldızlı 'The Residences Mandarin Oriental Bodrum' tesislerine giren iki bakan ve beraberindekiler, bugüne kadar yaklaşık 600 milyon lira harcandığı belirtilen otelin sahil kısmındaki yapılarda incelemelerde bulundu.

Burada yaklaşık yarım saat kalan bakanlar daha sonra hazırlatılan yata binerek tesisi ve çevresini denizden inceledi. Bakanların bulunduğu yata bir sahil güvenlik botu da eşlik etti. Denizde bir süre tur atan bakanlar daha sonra beraberindeki kalabalık heyetle tesisten ayrıldılar. Gazetecilerin tesise alınmadığı incelemelerin ardından Bakan Bayraktar ve Bakan Çelik’in konvoyu Torba Mevkiinde bir otele geçti. Bakanların otelde yemek yedikleri ve bazı görüşmelerde bulundukları öğrenildi.

Ertuğrul Günay'ın yerine atandığı bakanlık görevine başladıktan sonra Bodrum'a ilk kez gelen, Başbakan Erdoğan'a yakınlığıyla da bilinen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, otel çıkışında araçlarına binmeden önce basın mensuplarının yanına gelerek Bodrum ziyaretleri hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Turizm sezonu öncesinde genel bir incelemede bulunduklarını belirten Çelik şu kısa açıklamada bulundu;

"Genel olarak bakıyoruz. Turizm sezonu geliyor, bir sürü yatırımlar var, biz bakan olarak ortak konularımıza bakıyoruz. Herhangi bir özel gündemimiz yok" dedi.

Otel çıkışında vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren bakanlar daha sonra Milas-Bodrum Havalimanına doğru hareket etti.

Öte yandan iki bakanın amacı ve ayrıntıları gizli tutulan ve basına herhangi bir bilgi verilmeyen yarım günlük bu sürpriz inceleme ziyaretinin detayları, geçtiğimiz günlerde iptal edilen ancak bu süre içerisinde birçok tesisin yapıldığı Torba bölgesinde herhangi bir inceleme yapılıp yapılmadığı ise akıllarda merak uyandıran sorular olarak şimdilik yanıtsız kaldı.