İlk Etapta 50 Haneye Ulaşıldı

Bodrum İYİ Parti Gençlik Kolları “Kışıma Güneş Ol” adlı bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Proje kapsamında Bodrum’da yaşayan 6-11 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerinin bot ve ayakkabı ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

İlk Etapta 50 Haneye Ulaşıldı

Projede pilot bölge olarak seçilen Çırkan ve Cevat Şakir Mahallerinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, mahalle muhtarları ve okul aile birlikleri ile görüşülerek tespit edildi. Projenin ilk etabında toplam 50 haneye ulaşıldı. İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları üyeleri, belirlenen adresleri tek tek ziyaret ederek çocukların bot ve ayakkabılarını ailelerine teslim etti. 

Türkiye’de derin yoksulluğun giderek arttığını ve bunun en çok okul çağındaki çocukları etkilediğini söyleyen İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Vahit Yavuz, “Kışıma Güneş Ol” projesinin, Bodrum’da hayata geçirecekleri eğitimde fırsat eşitliğine yönelik pek çok projenin ilki olduğunu belirtti. Yavuz, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bodrum’da eğitim gören çocukların, yaklaşan kış günlerinde üşümeden okula gidebilmesi için böyle bir çalışma başlattık. Ekonomik kriz ortamından etkilenen dar gelirli aileler, çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim masraflarını karşılamakta giderek zorlanıyor. Bizler de Bodrum’da yaşayan gençler olarak toplumun temel yapı taşı olan sosyal yardımlaşma duygusunu pekiştirebilmek ve örnek olabilmek adına ilköğretim çağındaki kardeşlerimize ve ailelerine bir nebze olsun destek olmak istedik. Önümüzdeki günlerde, gençlerin ihtiyaçlarını gözeterek projeler üretmeye devam edeceğiz. KIŞIMA GÜNEŞ OL projesi ilk adımdı. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu projenin fikir aşamasından, sonuna kadar desteğini bizden esirgemeyen İYİ Parti İlçe Başkanımız Nevzat Kanber’e teşekkürlerimizi iletiyoruz.”