İlk Kişisel Sergisini Oasis’te Açtı

Ressam Nihat Çelik’in kişisel resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İlk Kişisel Sergisini Oasis’te Açtı

Oasis Sanat Galerisi, ressam Nihat Çelik’in ilk kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Kokteylle açılışı yapılan sergiye, sanatseverler ilgi gösterdi. Sanatçının yağlı boya ile yaptığı çalışmalardan oluşan sergisi, 25 Eylül tarihine kadar Oasis Bodrum Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Serginin açılışında Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Nihat Çelik, 25 eserinin görücüye çıktığını ifade ederek şöyle dedi;

“Resimlerimi, tuval üzerine yağlı boya ile yapıyorum. Soyut ekspresif tarzında yaptığım resimler. Daha çok doğayı betimliyorum. Resimlerim, mavi renk ağırlıklı. Dünya’da daha çok mavi renk hakim. Deniz, gökyüzü. Nereye bakarsanız bakın en fazla mavi görürsünüz. Çıkış noktam orası. Daha çok İstanbul’u resmettim. Son iki buçuk yıldır da Bodrum’da yaşıyorum. İster istemez resimlerimde Bodrum’un da etkisi gözüküyor. Bundan sonraki çalışmalarımda illa şunu yapacağım diye bir kuralım yok. Ben de arıyorum. Çok da bildiğim bir resmi yapmıyorum. Yüzde 60’ını tesadüfe bırakıyorum, yüzde 40’ı kendi tasarımımdan, aldığım temel sanat eğitiminden. Kendime bir yol buluyorum ve o yolda da güzel bir yolculuk yapıyorum. İzleyiciyi de o yola sokuyorum. İzleyici de zaten resimde ne görmek istiyorsa onu görüyor. Burada izleyiciye de resim yaptırıyorum aynı zamanda. Çünkü bir saat önce resme baktığınızda ve bir saat sonra baktığınızda başka bir şey görebilirsiniz. Ertesi gün başka bir şey görebilirsiniz. Bunu ben de görebilirim, izleyici de görebilir. Burada biraz izleyiciyi de onurlandırmaya çalışıyorum.”