İnşaat Yasağı Başladı Ama...

Muğla’da bugün itibariyle inşaat yasakları başladı ancak vatandaşlardan, Bodrum Yarımadası’nın dört bir yanından inşaat faaliyetlerinin devam ettiğine dair şikayetler geliyor.

İnşaat Yasağı Başladı Ama...

Normalde her yıl turizm bölgelerinde 15 Mayıs'ta uygulanmaya başlayan inşaat yasağı, bu yıl yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle turizm sezonunun gecikeceği öngörülerek önce 15 Haziran'a, ardından da bir inşaat firmasının Muğla Valiliği’ne yaptığı başvuru sonrasında, Valiliğin görüş istediği Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım Ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'nün, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarından ötürü, inşaat sektöründe görülen ekonomik kayıpların giderilmesine katkı sağlanabilmesi amacıyla inşaat yasaklarının sadece bu yıl geçerli olmak üzere 30 Haziran tarihine çekilmesini uygun görmesiyle bu tarihe çekilmişti. 

Tüm bu gelişmelerin ardından bugün (1 Temmuz) itibariyle Bodrum Yarımadası genelinde inşaat yasakları başladı. Yasakların başlamasına rağmen Bodrum’un farklı noktalarından Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, inşaat faaliyetlerinin sürdüğünü dile getirerek, belediyeden denetimlerin daha sıkı bir şekilde yapılmasını istiyor. 

Yine Kent Haber’in inşaat yasaklarının uzatılması ile ilgili haberinin altına yorum yapan bir vatandaş, “Bugün 01.07.2020, inşaat yasağının başlaması gereken gün yani. Ancak sabah 07.30'dan başlayarak ciddi gürültü ile uygulama sürüyor ve süreceği de anlaşılıyor. Yasak başlamadı mı yoksa? Bir buçuk ay uzatıldı, yetmez mi artık. Kovid-19'un etkisinin ne olduğunu da merak ediyorum doğrusu? Hiç ara vermediler neredeyse. Ne yapmamız gerekiyor?” dedi.