İnşaatlar Son Hız Sürüyor

İnşaat yasağının 15 Mayıs’ta başladığı Bodrum’daki şantiyelerde sanki hiç yasak yokmuş gibi çalışmalar son hız sürüyor. Gündoğan’da devam eden otel inşaatı ise bölge sakinlerinin tepkisini topluyor.

İnşaatlar Son Hız Sürüyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından konulan inşaat yasağı 15 Mayıs itibariyle başladı. Yasak 2 hafta önce başlamasına rağmen Bodrum’da inşaat faaliyetleri son hızıyla sürüyor.

Şikayetin geldiği son bölge ise Gündoğan. Gündoğan Mahallesi’nde başlayan otel inşaatı, sanki hiç yasak yokmuş gibi devam ediyor. Mahalle sakinleri ise çalışmaya tepki gösteriyor.

Bölge sakinlerinden Perran Karaöz, tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

“Burası otel inşaatı. Bunlar yasak başlamasına rağmen hiç durmuyorlar. Belediyeye defalarca şikayette bulunduk, imara da aynı şekilde. Alt kat yüksekliği 4,5 metre. Normal imar mevzuatında 3 metre olması gerekiyor. Ama her iki katı da 4 metre yaptılar. Üzerine bir kat daha yapıyorlar. Bizim ve komşularımızın manzarasını kapatıyorlar. Defalarca uyarmamıza, rica etmemize rağmen dinlemiyorlar. Belediyeye dilekçe de verdik ama imardan kimse gelip kontrol etmiyor. Çünkü ‘projesi onaylı alındı’ diyorlar ama projeler değişebilir ve hukuka uygun yapılabilir. 4 metre, 4,5 metre yapılmaması gerekiyor. Herkesin bir hak, hukuku var. Bizim de burada evlerimizin değeri düşüyor.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada “İzin vermiyoruz ama cukka büyük olduğu için durmamak için her şeyi yapıyorlar. Sonuna kadar zorluyorlar ama bilin ki biz mücadelemizi sürdürüyoruz.” diyerek tepkisini dile getirmişti.