İşletmecinin Avukatından Şok İddia!

Bodrum'da önceki gün, Gümbet'teki ünlü bir eğlence mekanında çıkan kavga olayıyla ilgili, mekanın işletmecisinin avukatından şok bir iddia ortaya atıldı. Avukat Cenan Günhan yaptığı açıklamada, olayın basında yer aldığı gibi olmadığını söyleyerek, yaşananların, müvekkilinin öldürülmesi planıyla ilgili olduğunu iddia etti.

İşletmecinin Avukatından Şok İddia!

Geçen Cumartesi gecesi, Gümbet Mahallesi'nde faaliyet gösteren eğlence mekanında meydana gelen olayda, kulübe eğlenmeye geldikleri ifade edilen F.Ö. ve E.K. adlı 2 şahıs, önce işletmeci İ.K.A. ile tartışmış, ardından işletmeci ve çalışanlar tarafından darp edilmiş ve hastaneye kaldırılmıştı. 

Olayın ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde, Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, mekan işletmecisi İ.K.A. ile mekan çalışanları O.A. ve M.S. ile hastanede tedavisi tamamlanan 2 kişiyi gözaltına aldı. 5 şüpheli, karakoldaki işlemlerinin ardından "Yağma, Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs, Kasten Yaralama, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma" suçlamalarıyla adli makamların karşısına çıkarıldı. 

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şüphelilerden İ.K.A., O.A. ve M.S. adlı kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, F.Ö ve E.K. ise ev hapsine çarptırılarak serbest bırakıldı.

İŞLETMECİNİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ...

Öte yandan dün, eğlence mekanı işletmecisi İ.K.A.'nin avukatı Cenan Günhan, olayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Olayın basit bir bar kavgası olmadığını vurgulayan Günhan, müvekkilini öldürmek isteyen grupların plan yaptığını iddia ettiği açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“05/07/2023 tarihinde yapılan Bodrum/Gümbet Mahallesi'nde eğlence mekanı sahibi ile müşteriler arasında gerçekleştiği iddia edilen kavga konulu habere ilişkin bir açıklamaya yapılması zorunlu olmuştur. Bahse konu olay basın tarafından kamuoyuna aktarılandan çok daha başkadır. Şöyle ki; bahse konu olayda F.O. ve E.K. isimli iki şahıs mekana eğlenmek maksadıyla gelmemişlerdir. Söz konusu iki şahıs mekan sahibi İ.K.A.’yı öldürmek maksadıyla hareket eden bir suç örgütünün içerisinde yer almaktadırlar. Şahıslar, İ.K.A.’yı veya çevresindeki herhangi bir yakınını öldürmek için keşif çalışması yapmak amacıyla mekana gelmişlerdir. Bu durum şahısların telefonlarından elde edilen delillerle, tanık anlatımlarıyla, Bodrum ve Milas ilçelerinde yardım istedikleri diğer üçüncü şahısların anlatımlarıyla da ortaya çıkmıştır. Yaşanan hadise, eğlence mekanında çıkan bir kavganın ürünü değildir. Olayın iç yüzü resmi kayıtlara, ifadelere de sirayet ettiği üzere, planlanmış bir cinayet eyleminin önüne geçilmesi amacıyla vücut bulmuştur.”