İşletmelere Mandalin Kullanın Çağrısı

Yeşil Bodrum mandalininin kullanım alanlarını geliştirmek ve işletmelerin Bodrum’a özgü coğrafi işaretli mandalini kullanmalarını sağlamak amacıyla, Bodrum Mandalin Hareketi önderliğinde sektör temsilcilerinin katıldığı özel bir etkinlik düzenledi.

İşletmelere Mandalin Kullanın Çağrısı

Mandalin bahçesinde düzenlenen etkinlikte ünlü bir firmanın bartender ekibinin Yeşil Bodrum Mandalini ile yarattığı “Bodrum’un Yeşili” kokteyli tanıtılırken, kokteyl katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bodrum Mandalin Hareketi kolaylaştırıcısı Erman Aras, Pernod Ricard Kurumsal İletişim Direktörü Zümrüt Yezdani, Bodrum Belediyesi’ni temsilen Emel Çakaloğlu, Pernod Ricard Müşteri Deneyimi Direktörü Tolga Balıkçı, Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş Çakır’ın birer konuşma gerçekleştirdiği etkinlikte, Yeşil Bodrum Mandalini’nin kullanımının önemine vurgu yapılırken, Bodrum başta olmak üzere ülke çapında tüm işletmelere Yeşil Bodrum Mandalini kullanımı çağrısında bulunuldu.

Yeşil Bodrum Mandalini hasatının başlamasıyla, coğrafi işaretli Bodrum Mandalini’nin geniş kitlelere ulaşması ve bilinirliğinin artması için gönüllü olarak çalışmalarını sürdüren Bodrum Mandalin Hareketi tarafından, özel bir koku ve aromaya sahip olan Yeşil Bodrum Mandalini’nin Bodrum’daki ve Bodrum dışındaki işletmelerin hasat dönemi boyunca tazesiyle ve sonrasında saklanmış haliyle içeceklerde kullanılmasının mandalin ağaçlarının geleceği için çok önemli olduğu belirtildi.

Ayrıca Yeşil Bodrum Mandalini temalı olarak düzenlenmesi planlanan “Happy Hour” etkinliklerinin, işletmelere ve Bodrum’a önemli katma değerler katacağının tekrar altı çizildi.