İYİ Parti 5. Yaşını Kutladı

İYİ Parti’nin 5’inci kuruluş yıldönümü, Bodrum’da düzenlenen törenle kutlandı.

İYİ Parti 5. Yaşını Kutladı

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törene İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. 

Atatürk Anıtı’na parti çelenginin sunulduğu törende konuşan ilçe Başkanı Nevzat Kanber, şunları söyledi:

“Beş yıl önce "Cesurlar Hareketi" olarak yola çıktığımızda ülkemizde bir umutsuzluk hakimdi. Kronikleşmiş kısır siyasetin içinde halkımızın ümitleri tükenmekteydi. 25 Ekim 2017’de, Türkiye’ye bir umut ışığı olarak doğan İyi Parti bugün ‘5’ yaşında. Her türlü dayatma, baskı ve iftiralarla ve maddi yetersizliklerle de olsa asla kimseye boyun eğmedik. Çünkü bu bizim siyasi kariyerimiz değil, kendi geleceğimiz ise hiç değildi. Aklımızda, gönlümüzde ve hedefimizde her zaman çocuklarımızın geleceği vardı. 

Bizler bir Kuvay-i Milliye Hareketi sürdürüyoruz. Bu bir tür kurtuluş savaşıdır. Demokratik yöntemlerle yapılması da son derece medenidir. İYİ Parti bugün Türk siyasetinde bir çığır açtıysa, tükenen umutları yeniden yeşertebildiyse, bu bir avuç cesur insanın mücadeleci ruhundan dolayıdır! Çünkü İyi Parti, bu milletin vicdanıdır, cesaretidir.  Milletimiz artık barış istiyor! Huzur içinde, kardeşçe, ekmeğini bölüşerek demokratik bir ortamda insanca yaşamak istiyor! Devletine güvenmek, adaletine saygı duymak istiyor! Siyasi hegemonyaları değiştirmek istiyor!

Milletimiz, kararmakta olan ufku “İyilik Güneşi” ile aydınlatarak, güçlü, mutlu ve huzurlu bir Türkiye istiyor! İyi Parti, milleti ve memleketi için proje üretmeye, bilimin ve aklın ışığında “İyi bir Türkiye” inşa etmeye söz veriyor! Bizler, iyi bir Türkiye için çalışan, mücadeleden asla vaz geçmeyecek millet sevdalılarıyız… Bizler hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, barışçı, istikrarlı, saygın ve geleceğine umutla bakan, eşitlikçi bir Türkiye hayali ile yola çıkanlarız…

Bu kutlu iktidar yürüyüşünde, gücümüzü milletimizden alıyoruz. Tarihi sorumluluklarımızın farkındayız. Her zaman ve her yerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini şiar edinerek vatanımızın ve milletimizin selameti için yılmadan çalışacağız. Kararları ortak akılla alacağız. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden kurtulacağız. Tüm keneleri söküp atacağız! Devletin kontrolünü yasalara, kanunlara bağlı kılacağız. Her kararımızda milletimize başvuracağız.

Başta Cesurlar Hareketinin Lideri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak üzere İYİ Parti’nin kuruluşunda emeği geçen tüm cesurlara teşekkür ederiz. "Medeniyet Yolunun Taşlarını Cesurlar Döşer" diyerek, bize katılan, güç veren, millet için mücadelede ‘ben de varım’ diyen herkese selam olsun.

Yola çıktığımız günden bu yana birleştirici, kucaklayıcı, kapsayıcı siyasetin yegane temsilcileri olmanın bilinciyle çalışıyoruz. Demokrasiyi, millet egemenliğini, cumhuriyeti, adaleti, birliği ve kardeşliği korumak ve kollamak için tüm varlığımız ve benliğimizle mücadelemize devam edeceğiz. 

Türkiye’de değişmez denileni değiştiren İYİ'ler olarak beş yıl önceki inanç ve azimle iktidar yürüyüşündeyiz. Gelecek nesillere İYİ bir Türkiye bırakacağımıza namus ve şeref sözü veririz.” 

Törenin ardından hatıra fotoğrafları çekildi.