İYİ Parti'den Bodrum'a Çağrı

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, 14 Mayıs'taki seçimlerde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisinin Bodrum'dan adayı Mehmet Tosun için vatandaşlardan destek istedi.

İYİ Parti'den Bodrum'a Çağrı

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Bodrum'un sorunlarını iyi bilen, yerel yönetim deneyimi olan ve Bodrum'da yaşayan herkesin sorularına cevap verebilecek bir adayları olduğunu belirtti. Bu adayın Mehmet Tosun olduğunu ve tüm Bodrum halkından destek beklediklerini söyleyen Kanber, “Bodrum’un sorunlarını bilen, yerel idarecilik deneyimi ile tüm sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilecek ve Bodrum’da yaşayan herkesin telefonuna cevap verebilecek bir adayımız var. İYİ Parti Muğla 3. Sıra Milletvekili Adayımız Mehmet Tosun için tüm Bodrum halkından destek bekliyoruz.” dedi. 

Mehmet Tosun'un Bodrum'da doğup büyüdüğünü, Konacık Mahallesi'nde 10 yıl boyunca yerel yöneticilik yaptığını ve Konacık'ı adeta baştan yarattığını vurguladı. Kanber, Bodrum'un, Bodrumluların hakkını hukukunu, doğasını, çevresini, denizini, taşını, toprağını koruyacak bir iradeye ihtiyacı olduğunu söyledi. İYİ Parti'nin Muğla milletvekili adaylarının tamamını "yerli ve milli" isimlerden seçtiğini vurgulayan Kanber, şunları söyledi;

“Bodrum’un artık ithal siyasetçilere değil, Bodrum’un, Bodrumluların hakkını hukukunu, doğasını, çevresini, denizini, taşını, toprağını koruyacak iradeye ihtiyacı var. Seçim kampanyasında sokaklarda dolaşıp, seçildikten sonra kente bir daha uğramayan bir vekil istemiyoruz. Biz Bodrum’da doğup büyümüş, Bodrum’dan ekmek yiyen, evi yurdu burada olan bir Bodrumlu milletvekili istiyoruz. Haydi Bodrum! Bu son şansımız olabilir. Bu kadro, sadece Bodrum’u değil, Muğla’nın her köşesini, her mahallesini, her köyünü, her vatandaşını koruyup kollayacak güce ve kapasiteye sahip. Burada yerleşik yapısı olan, evi, ailesi olan vekil adaylarımıza duyduğumuz güvenle 14 Mayıs seçimlerine gidiyoruz. Sokakta gördüğümüz teveccühü, takdiri ve sevgiyi umarım ki sandıkta da görürüz ve Bodrum için, Muğla için bu seçimleri bir milat yaparız.” 

Kanber, Bodrumluların 14 Mayıs'ta sandığa gittiklerinde Cumhurbaşkanlığı seçimi için Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na, milletvekili seçimi için de İYİ Parti'ye "EVET" mührü basmasını istedi. Açıklamasına "Bugün bölünme, ayrışma günü değil" diyerek devam eden Kanber ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak, otokrasiden demokrasiye geçmek üzere son şansın kullanılacağına dikkat çekerek, Millet İttifakı olarak makul sayıda milletvekili seçerek bu değişimi gerçekleştireceklerini umduklarını ifade etti.