Jandarmanın Eğitimleri Sürüyor

Bodrum’da jandarma ekiplerince 300’e yakın öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verildi. Ayrıca siber suçlara karşı farkındalık için bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Jandarmanın Eğitimleri Sürüyor

Etkinlik, Muğla İl Jandarma Komutanlığı Mobil Eğitim Trafik Timi koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı 21 ve 34'üncü Trafik Timlerinin katılımıyla Gölköy Mahallesi'ndeki Ahmet Naci Coşkunoğlu İlk ve Ortaokulunda düzenlendi.  

Ekipler tarafından genel trafik kuralları, okul servislerinde inme ve binme kuralları, bisiklete binme kuralları, kask kullanımı ve önemi, araçlarda emniyet kemeri kullanımı, trafikte görünürlük ile yaya ve okul geçitlerinde hareket tarzları, güvenli internet kullanımı, siber zorbalık, dijital bağımlılık, mobil oyunlar ve sosyal medya kullanımı konularında farkındalık, bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitim faaliyeti yapıldı.

Eğitim faaliyetine; 37 anasınıfı, 121 ilkokul ve 135 ortaokul olmak üzere toplam 293 öğrenci katıldı. Eğitime katılan tüm öğrencilere 293 adet hikaye kitabı dağıtıldı. Jandarma ekipleri ayrıca 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle okulda görevli 24 öğretmene gül takdim etti.