JCI'dan Cinayet Kurbanları İçin Fidan

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum şubesi üyeleri, 2021 yılında cinayete kurban giden kadınlar anısına Mazı'da fidan dikti.

JCI'dan Cinayet Kurbanları İçin Fidan

Hem kadınlara yönelik şiddet hem de yangınlarla yok olan ormanlara dikkat çekmeyi amaçlayan etkinlikte yüzlerce fidan Mazı'da doğayla buluşturuldu.

Dernekten yapılan açıklamada 2021 yılında cinayete kurban giden kadın sayısının 280, ölüm sebepleri belirlenemeyen kadın sayısının ise 217 olduğuna dikkat çekilerek "Her Fidan Doğa Ana'ya Bir Can dedik ve cinayete kurban giden kadınlar için yangın bölgesi Mazı'da fidan diktik!" denildi.

Açıklamada "2022'de de devam eden kadın şiddetine acı, ızdırap, küfür, kıyamet ile değil DOĞA ANA'ya bu güzel kadınlar için büyütebileceği fidanlar vererek farkındalık sağlamak istedik. 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında başlattığımız fidan kampanyasında bağışlanan fidanları, 2021 yılında kül olan 177.476 hektar ormanlık alandan biri olan Mazı'da diktik, cinayete kurban giden kadınlarımızın ruhunu toprakla buluşturmak istedik." ifadeleri kullanıldı.