JET SKİ'LER YARIŞTI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Jet Ski Federasyon...

JET  SKİ'LER YARIŞTI
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Jet Ski Federasyon Kupası yarışlarının ilk ayağı Bodrum'da yapıldı. Bodrum Belediyesi İçmeler Yelken Kulübü'nde gerçekleşen yarışa 20 sporcu katıldı. Yarışmada Gençler Kategorisinde Burçin Çok üçüncü, Cem Abbas ikinci, Cüneyt Abbas birinci olurken, Masterler Kategorisi'nde Atilla Suyolcu üçüncü, Hüseyin Demirbağ ikinci ve Bülent İpek birinci oldular. Dereceye giren sporculara ödüllerini İl Gençlik ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verdi.
Dünya standartlarında kapalı parkur disiplininde gerçekleştirilen yarışmada sporcular aynı anda start aldı. Türkiye'de ilk kez kapalı parkurda gerçekleştirilen yarışmayı çok sayıda Bodrum'lu izledi. İçmeler Bölgesi'nde yarışlar için belli bir alan deniz trafiğine kapatılarak güvenlik önlemleri arttırıldı. Denizde ayrıca 7 adet acil kurtarma ekibi hazır bulunduruldu.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Jet Ski Teknik Kurul Başkanı Cenk Sezgin bu yıl ülkemizde ilk kez uygulanan kapalı parkur'un önemli olduğunu ifade ederek, "Jet Ski disiplininde üç tür yarış var. Bir tanesi slalom, diğeri maraton, öteki ise kapalı parkur. Kapalı parkuru kullanmamızın amacı yarışmacılarımızı Avrupa'da düzenlenen yarışlara hazırlamak.Kapalı parkur disiplininde şamandıralar arasında birden fazla yarışçı zamana karşı yarışıyor. Dünya Şampiyonası'na ve Avrupa Şampiyonası'na katılmadan önce bu tür bir çalışma yaptık. Avrupa'da düzenlenen bu tür yarışlarda 18-20 jet aynı anda start alıyor. Bu yarışmada dereceye girecek sporcular önümüzdeki aylarda Belçika ve Paris'te düzenlenencek şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek" dedi.