KAAN Projesi Eğitimleri Başladı

Genel Kolluk Özel Güvenlik işbirliği ve entegrasyon projesi (KAAN) eğitimleri Muğla ve Bodrum’da başladı. 

KAAN Projesi Eğitimleri Başladı

Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, öncelikle kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma sistemlerinde olmak üzere, devamında görev yaptıkları tüm alanlarda, amacına uygun, etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunmasını sağlamak, bu yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, genel kolluk ile etkili iletişim, etkin işbirliği, koordinasyon ve birlikte çalışmasıyla olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olayları en seri şekilde genel kolluğa bildirmek, devam eden olaylara gerekli müdahaleyi yapmak, olay yeri ve delillerini muhafaza ederek genel kolluğa teslim etmek üzere Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından hazırlanan, "Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)" Muğla’da start aldı. 

KAAN Projesi ile ilgili olarak ilk olarak özel güvenlik izni alan yerler belirlendi. Bu yerlerin yetkilileri ile toplantılar yapıldı ve görev alacak olan özel güvenlik ile genel kolluk görevlilerine 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren Bodrum’da Polis Başmüfettişleri 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Karahan ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Semih Süer tarafından eğitim verilmeye başlandı.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya, Muğla Emniyet Müdürü Yardımcısı Ercan Aykan, Muğla il Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Cüneyt Bilen, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile tüm kurum ve özel şirketlerin özel güvenlik amir ve müdürleri katıldı.

Polis Başmüfettişleri 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Karahan ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Semih Süer tarafından, KAAN Projesi hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

Eğitimler, bugün Marmaris’te devam edecek.