Kadın Adaylar İçin Siyaset Okulu

Bodrum’daki kadın muhtar adayları için “Kadınların Seçim Stratejileri ve İletişim Teknikleri” konulu atölye çalışması yapıldı.

Kadın Adaylar İçin Siyaset Okulu

2024 yerel seçimlerinde Bodrum’un farklı mahallerinde muhtarlığa aday olan kadınlar için Umarça Parkı’ndaki Nazım Hikmet Kütüphanesi’nde “Kadınların Seçim Stratejileri ve İletişim Teknikleri” konulu siyaset okulu atölyesi gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesi, Kadın Adayları Destekleme Derneği Ankara Şubesi, Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlikte muhtarlarla siyaset okulu atölyesini gerçekleştiren Pınar İlkiz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Burada kadın muhtar adaylarının kendilerini daha iyi anlatmaları, kampanyaları ve yapacaklarını daha iyi anlatmaları için bir atölye çalışması gerçekleştiriyoruz. Kendimizi nasıl anlatıyoruz, doğru hedef kitleyi seçebiliyor muyuz, hedef kitleyle doğru iletişim kurabiliyor muyuz, bunun yanında kampanyamızı anlatırken hedef kitleye göre şekillendirip anlatabiliyor muyuz bu noktalara değineceğiz.”

Daha fazla kadının siyasete girmesini amaçladıklarını söyleyen İlkiz, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kadınların bunu yaparken doğru araçlarla donanımlı hale gelmelerini istiyoruz. İletişim bunların başında geliyor. Dolayısıyla kendilerini daha düzgün ifade edebilmeleri, karşı tarafın dünyasında bir karşılık bulabilecek şekilde ifade etmelerini istiyoruz. Bu toplantıyı muhtar kadın adaylar ile ilk kez Bodrum’da yapıyoruz. Muhtarlar, halkla beraber en hızlı hareket edebilecek, onlarla en sıcak teması kuracak kesim.”

Bodrum’daki kadın muhtar adayları ise atölye çalışmasını düzenleyenlere teşekkür etti.