Kanalizasyon Hatları Hizmete Giriyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Bodrum’da yapılan kanalizasyon hatlarının Gümüşlük, Koyunbaba ve Geriş mahallerindeki kısımları için bağlantı işlemlerinin 1 Aralık itibariyle başlayacağı bildirildi.

Kanalizasyon Hatları Hizmete Giriyor

Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 518 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen 102 bin metrelik kanalizasyon projesinin tamamlandığı bölgelerde abonelik işlemleri başlıyor. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 100 bin metre kanalizasyon çalışması yapılırken Gümüşlük, Koyunbaba ve Geriş Mahallelerindeki vatandaşlar 1 Aralık 2023 tarihi itibariyle kanalizasyon aboneliği ve bağlantıları için başvuru yapabilecekler. Vatandaşlar bağlantı işlemleri için MUSKİ abone işleri birimleri ve 444 48 01 numaralı çağrı merkezi ve www.muski.gov.tr adresinden detaylı bilgi alabiliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Turgutreis, Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri ve Bahçelievler Mahallelerinde de kanalizasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına geldiği, en geç 15 Ocak 2024 tarihine kadar bu bölgelerde de kanalizasyon bağlantı işlemlerine başlanacağı ifade edildi. 

Bu kapsamda 200 bin kişiye hizmet verebilecek kapasiteyle Bodrum’un en büyük arıtma tesisi olan Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar biterken geçici kabul işlemleri bekleniyor. 231 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen tesisin sahip olduğu teknolojik donanım sayesinde arttığı su yeşil alanında kullanılabilecek.

Gümbet ve Gümüşlük’teki arıtma tesislerinin 200 bin kişiye hizmet verebilecek kapasiteye yükselten yenileme projesi de tamamlandığı, geçici kabul işlemleri tamamlanan tesislerin çok kısa bir süre içinde hizmete gireceği kaydedildi.  226 Milyon 580 Bin TL’ye mal olan proje ile Gümbet Atıksu Arıtma Tesisi’nin 3, Gümüşlük Atıksu Arıtma Tesisi 4 kat büyütüleceği ve MBR sistemiyle kaliteli bir arıtma yapılacağı da bildirildi. 

KAZI ÇALIŞMASININ YAPILDIĞI BÖLGELERDE SICAK ASFALTLA KAPLANIYOR

MuğlaBüyükşehir Belediyesi altyapı yatırımları sırasında kazı yapılan bölgelerin önemli bir kısmında sıcak asfalt çalışması yapıyor. Çalışmalarkapsamında Akyarlar, Atatürk Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarında yaklaşık 10 bin metre sıcak asfalt çalışması yapılırken asfaltlama işlemleri Torba, Yalıkavak, Turgutreis ve Akyarlar’da devam edecek. Büyükşehir Belediyesi yetki sorumluluk alanında bulunan bölgelerde toplam 26 bin metrelik sıcak asfalt çalışması yapacak.