KARAOVA'DA İFTAR...

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programlarının ilki Mumcular Mahallesi'nde...

KARAOVA'DA İFTAR...
Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programlarının ilki Mumcular Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

İftarda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a; Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ve mahalle muhtarları eşlik etti. İftara Mumcular Mahallesi’nden ve mahalle çevresinden çok sayıda vatandaş katıldı.

Bodrum Belediyesince 10 farklı noktada verilecek olan iftar yemeklerinin ilki, Mumcular Mahallesi'nde bulunan Karaova kapalı pazar yerinde düzenlendi. Yaklaşık 450 kişinin katıldığı iftar öncesinde dualar okundu. Mumcular sakinleri, kendileriyle birlikte yemek sırasına giren ve masalarında beraberce yemek yiyen Bodrum Belediye Mehmet Kocadon'a, mübarek Ramazan ayı nedeniyle düzenlemiş olduğu iftar yemeği için teşekkür etti.

İftar yemeklerinin her gün farklı mahallede yapılacağını belirten Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay, iftarın yanı sıra Ramazan öncesinde Bodrum Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine gıda paketlerinin dağıtıldığını söyledi. Akbay, yardımların sadece Ramazan ayında değil, tüm yıl devam ettiği de ifade ederek şunları söyledi;

"Muhtarlarımız tarafından bildirilen vatandaşlarımıza komisyonumuz tarafından yapılan araştırmanın ardından yardımlarımızı yapıyoruz. Yardımlarımız, tüm yıl boyunca yarımada genelinde devam ediyor” dedi.

Ramazan ayı Bodrum belediyesi iftar yemeği programı ise şöyle;

07.07.2015 Salı Yalıçiftlik Pazar Yeri ve Kızılağaç Pazar Yeri
08.07.2015 Çarşamba Gölköy Meydan
09.07.2015 Perşembe Gündoğan Meydan
10.07.2015 Cuma Yalıkavak Meydan
11.07.2015 Cumartesi Gümüşlük Pazar Yeri
12.07.2015 Pazar Ortakent Pazar Yeri
13.07.2015 Pazartesi Turgutreis Meydan
14.07.2015 Salı Bitez Çetimekli Kuyu
15.07.2015 Çarşamba Konacık Halı Saha Üstü