Karya Kuşları Sergisi Açıldı

Fotoğraf tutkunu Doç. Doktor Kemal Göl’ün “Karya Kuşları” isimli fotoğraf sergisi Bodrum’da ziyarete açıldı.

Karya Kuşları Sergisi Açıldı

Bodrum Amerikan Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve fotoğraf tutkunu Doç. Kemal Göl, yıllar içinde Bodrum ve çevresinde çektiği kuş fotoğraflarını sergi haline getirdi. Sergi, Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı’nda (AKADEMİA) açıldı. 

Sergideki fotoğraflar, ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Açılışta Kent Haber’e açıklama yapan Doç. Doktor Kemal Göl, şunları dile getirdi;

“Yaklaşık 30 yıldır fotoğrafçılıkla ilgileniyorum, özel ilgi alanım. Başta analog fotoğrafla başladım, karanlık odalar, agrandizörler. Sonra yavaş yavaş dijitale transfer oldum. Önce şehir fotoğrafları, gezi fotoğrafları çektim. Son dönemde insan, portreler, doğa ve kuş fotoğrafçılığına doğru yöneldim. Çeşitli sergilerde sergilenmeye değer fotoğraflarım var. Yarışmalarda aldığım bir takım ödüllerim var. Bu sergi, benim 4’üncü kişisel fotoğraf sergim. Daha önceki sergilerimi sivil toplum kuruluşlarına bağış olarak yapmıştık. Bu son sergimde AKADEMİA Vakfı bünyesinde Mozole projesine destek amaçlı olarak, gelirin tamamı o projeye bağışlanmak üzere eserleri beğeniye sunduk.”

Neden kuşları fotoğrafladığını da anlatan Doç. Doktor Kemal Göl, “Her kuş özel, her fotoğraf özel. Çok aktif, dinamik bir şey. Bir yandan sabır gerektiriyor ama bir yandan kuşun o hareketlerini belgeliyorsunuz. Kuşu bulmak zor. Doğa içerisinde saatler geçiriyorsunuz. Sürekli hareket halindeler. Göç dönemlerinde göçerleri bekliyorsunuz. Uygun saati, uygun ışığı bekliyorsunuz, kamuflaja giriyorsunuz. Doğanın içinde çok keyifli. Her şeye rağmen, bütün doğal ortamı pervasızca yok etmemize rağmen hala sabırla tekrar geliyorlar. Şanslıyız.” dedi. 

Sergide 51 fotoğrafın bulunduğunu anlatan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve fotoğraf tutkunu Doç. Kemal Göl, “Bu yöredeki kuş sayısı, tür sayısı bununla sınırlı değil. Benim şahsen gözlediğim 150’nin üzerinde kuş türü var.” diye konuştu.