Kazmaz, Adaylığı Açıkladı

CHP'den Muğla Milletvekilliği için aday adayı olan Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV) Bodrum Şube Başkanı Av. Remzi Kazmaz, Bodrum’daki parti binası önünde açıklama yaptı.

Kazmaz, Adaylığı Açıkladı

Açıklamaya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, TÜLOV Genel Başkanı Nurettin Demir, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası bir konuşma yapan İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, şunları dile getirdi;

“İktidarda olanların, hızlı karar alarak kalkınacağız söylemleri ile kurdukları tek adam rejimi, bugün her alanda göçük altında kalmıştır. Tek adam rejiminden dolayı toplumun tüm kesimlerinin yaşadığı olumsuzlukları çok iyi biliyoruz. İnancını yitiren, gelecek kaygısı ile yaşayan milyonlara seslenmek istiyorum, umudunuzu yitirmeyin. İnancınızı yüksek tutun. Hep birlikte gece gündüz çalışarak tüm çürümüşlükleri ortadan kaldıracağız.”

Muğla Milletvekilliği için aday adayı olan Çevreci Avukat Remzi Kazmaz, kürsüye eşi Av. Esra Kazmaz ile birlikte geldi. Kazmaz, sözlerine şöyle başladı;

“Bugün 18 Mart. Bu ülkeyi kanıyla kuranları rahmetle anarken onları bu ülke için döktükleri kanı, canı asla unutmadan o Kuva-yı Milliye ruhuyla beraber bugün buradan size sesleniyorum. O Kuva-yı Milliye ruhu ki bunu bir kez daha depremde gösterdi. Dayanışma ruhu tıpkı 18 Mart’ta Çanakkale’de olduğu gibiydi.”

Av. Remzi Kazmaz, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi;

“İster aday olayım, ister aday adayı olarak defterimi kapatayım, inanın ki İlçe Başkanı ve ekibiyle ve diğer aday adaylarıyla omuz omuza, kol kola, birlikte yürüyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partililere, yoldaşlarıma, yol arkadaşlarıma, Atatürkçülere bu yakışır.  Çünkü belki bu görebileceğimiz son seçimdir. O son seçimde Çanakkale’deki Kuva-yı Milliye ruhunu bu sokaklarda, Bodrum’da, ilçelerde ve Muğla’da, her yerde biz estireceğiz. O inançla yola çıkacağız. 55 günümüz var. 15 Mayıs akşamı, iktidar şarkılarını hep birlikte söyleyebilmek amacıyla, sokak sokak, sandık sandık gezmeliyiz.”

Yarım asırdır demokrasi ve hukuk mücadelesi verdiğini söyleyen Kazmaz, “Meydanlarda, sokaklarda, sandık başlarında gece gündüz nöbet tuttuğum bu partinin mutlaka iktidara gelmesi için bize oy vermeyen, bugüne kadar bizimle muhatap olmayan veya bazıları gibi küs olan, dargın olanlardan birinin elinden tutup sandığa getirmek burada bulunanların boynunun borcu olsun. Başka türlü seçimi alamayız. Elinden tutacağız, nokta çalışması dediğimiz bu çalışmayı yapacağız. Karşı tarafa oy vermiş bir kişiyi sandığa getirdiğimiz anda görevimizi yapmış sayılıyoruz.” ifadelerini kullandı.