Karakaya'dan CHP'lilere Üslup Eleştirisi

Cumhur İttifakının Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyesi Adayı Rıza Karakaya, Kentspor’un konuğu oldu. Tosun seçilmesi durumunda Bodrum Belediyesi'nin spor dünyası ile ilgili projelerini anlatırken, meclis adayı Rıza Karakaya ise CHP mitinglerinde kullanılan söylemlere tepki göstererek "Kim Hizbullahçı, kim Atatürkçü Bodrum’da ya." dedi.

Karakaya'dan CHP'lilere Üslup Eleştirisi

Tosun ve Karakaya, programda Levent Bulut ile Tibet Ertan’ın sorularını yanıtladı. Bodrum’un altyapıda olduğu gibi spor tesisleri yatırımlarında da geriden geldiğini dile getiren Mehmet Tosun, Bodrum’a yeni bir stadyum yatırımının bakanlık tarafından 2024 yatırım programına alındığını dile getirerek şöyle dedi;

“Bu yatırım gerçekleşecek. Yerel seçimin bunlarla bir alakası yok. Yatırım programına alındı. Biz seçildiğimizde konuyu daha da yakinen takip ederiz. Bir de iktidar partisinden, Cumhur İttifakı’ndan seçilmiş oluyoruz. Şu anda ülkeyi yöneten ittifaktayız. Dolayısıyla ilişkilerimiz de çok iyi. Direkt sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşebilen bir durumdayız. Sayın Cumhurbaşkanımız 3 Mart’taki Muğla mitinginde bunu kürsüden söyledi. Biz spor yaptırımlarında geriden gidiyoruz. Bizim takımlarımız bizden çok daha önde. Şu anda bizim Bodrum’da bir tane kapalı yüzme havuzumuz varsa, o da bir yıldan beri bakımdaysa, benim Bodrumlu gençlerim Muğla’ya gidiyorsa burada bir sorun var demektir. Yeni stadın olduğu yerde kapalı bir yüzme havuzu yapılacak ve olimpik standartlarda olacak. Binnaz Karakaya’daki yüzme havuzunun standartları olimpik değil. Biz, yarışmaların da yapılabileceği olimpik yüzme havuzunun yeni şehir stadının bulunduğu arazide yapacağız.” dedi.

Tosun, yeni stadyumun yapılmasının ardından mevcut stat ve sanayinin esnafı mağdur etmeden taşınacağını ve bölgedeki hipodrom kalıntılarının gün yüzüne çıkarılarak bölgenin arkeopark olarak turizme kazandırılacağını söyledi. 

Bodrumspor’un eski başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Rıza Karakaya ise dikkat çeken bir açıklama yaparak şöyle dedi;

“Ben bir şeyin altını çizmek istiyorum. Diğer partideki aday çıkıyor ‘Ben bazı şeyleri, trafiği çözemem, stadı yapamam. Bunları gideceğim, bakanlıktan isteyeceğim’ diyor. Güzel bir şey, dürüstçe söylüyor. Belediyenin mali yapısından dolayı gidip isteyecek. Aynı partinin ilçe başkanı ise çıkıyor mitingde ‘Uzun adam. Hizbullah ile Atatürkçülerin savaşı’ diyor. Sen bu kadar sert açıklamalar yaparsan, yarın hangi yüzle gidip isteyeceksin. Ben Bodrumspor Başkanı olarak Cumhurbaşkanı geldi forma verdim, Meral Hanım geldi verdim, Kılıçdaroğlu geldi verdim. Hangi bakanım gelse verdim. Ahmet Aras benim akrabam, Kocadon benim akrabam diye vermemezlik yapmadım. Bu kulübün her türlü taraftarı var. Devletin seçilmiş Cumhurbaşkanına, bakanlarına sen yönettiğin kurum icabı saygı duymak zorundasın. Hem hakaret et, sonra gidip isteyeceğim. Hangi yüzle gidip isteyeceksin. O zaman hakaret etmeyin. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Bir yandan hakaret et, ‘Hizbullahçılar, Uzun Adam’, Atatürkçülerin savaşı’ Kim Hizbullahçı, kim Atatürkçü Bodrum’da ya. Ondan sonra ‘bakandan isteyeceğim’. Olmaz.” dedi.

Öte yandan CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci de, 28 Mart 2024 Perşembe günü saat 13:00'de canlı yayında Kentspor yorumcularının sorularını yanıtlayacak, spora dair projelerini anlatacak.