Kesimi Gözyaşlarıyla İzlediler...

Bodrum’da yeni itfaiye binasının yapılacağı arazide bulunan yaşlı bir çam ağacının kesilmesi, etraftaki vatandaşların gözyaşları ve tepkilerine neden oldu. Mahalleli, ağacın kesilmeden yerinden taşınabileceğini ifade ederek, konuyla ilgili açıklama beklediklerini dile getirdi.

Kesimi Gözyaşlarıyla İzlediler...


Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Bodrum İtfaiye Grup Amirliği’ne Ortakent'te yeni ve modern bir bina yaptırılıyor. Proje kapsamında yaklaşık bin 433 metrekare inşaat alanına sahip bina ile 820 metrekare istinat duvarı yapılacak. 

Ortakent Mahallesi Acıbadem Hastanesi’nin alt kısmında, Üçtepeler Sokak’taki arazide yapılacak bina için geçtiğimiz günlerde müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. İnşaat için çalışmalara başlayan firma önce arazide temizleme çalışmaları gerçekleştirdi. Arazide bulunan yaşlı ve büyük bir çam ağacına sıra geldiğinde ise vatandaşların uyarısı geldi. 

Çam ağacının firma çalışanları tarafından kesilmesini kayıt altına alan bölge sakinleri, yaşananlara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından ağlayarak yaptığı paylaşımda üzüntüsünü dile getiren bir mahalle sakini, "Biz kimi kime şikayet edeceğiz? İtfaiye binası için koca çam ağacının kesilmesine nasıl izin veriyorsunuz? Bir süredir alan açılıyordu. Bu sıkışık yerde bir itfaiye birimi nasıl faaliyet gösterecek derken olaylar silsilesi beni tam da bu an buraya hizaladı. Koca bir çam ağacını kurtaramayacak mimari mi? Çok üzgünüm kurtaramadık...” paylaşımı yaparak yetkililerden açıklama ve özür beklediklerini dile getirdi.