KILAVUZ’UN TUTUKLULUK HALİ SÜRÜYOR!

Yaklaşık 4 aydır tutuklu olarak Muğla E Tipi kapalı cezaevinde bulunan Bodrum Milli...

KILAVUZ’UN TUTUKLULUK HALİ SÜRÜYOR!
Yaklaşık 4 aydır tutuklu olarak Muğla E Tipi kapalı cezaevinde bulunan Bodrum Milli Eğitim Eski Müdürü Turgay Kılavuz, hakkındaki suçlamalar ile yargılandığı Muğla 1.Ağır Ceza mahkemesinde, 2. Duruşmada hâkim karşısına çıktı.

Saat 16 civarında başlayan duruşma 1 saatten fazla sürdü. Sanık Kılavuz’un mahkemeye tanık gösterdiği 7 kişi duruşmada tanık olarak dinlendi. İlk duruşmada sonucunda mağdur çocukların, yaşadıklarından dolayı ruh sağlıklarının etkilenip etkilenmediklerinin tespitinin yapılması için Muğla Adli Tıp’tan istenen raporun mağdurlar lehine olması üzerine mahkeme Kılavuz’un tutuksuz yargılanma yönündeki talebini reddederek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme, Turgay Kılavuz'un avukatlarının adli tıp raporuna itiraz etmesi üzerine mağdurların ruh sağlıklarıyla ilgili ikinci bir Adli Tıp raporunun daha alınmasına da karar vererek, mağdurları İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk etti. Kılavuz ile ilgili 3. Duruşma için Kasım ayının başına duruşma günü verildiği öğrenildi.

Turgay Kılavuz biri 2009 yılında olmak üzere iki öğrencisine “Cinsel Saldırı ve Çocuğun Cinsel İstismarı” gerçekleştirdiği yönündeki suçlamalarla yargılanıyor.