Kızılağaç'a Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor

Kızılağaç Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği Birimi açılıyor.

Kızılağaç'a Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor

Bugüne kadar Yalıçiftlik Aile Sağlığı Merkezi tarafından gezici sağlık hizmetinin sunulduğu ve haftada 2 gün doktorun geldiği Kızılağaç Mahallesi’nde 2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfus 2.336 oldu. 

Aile hekimliği uygulamasının geliştirilmesi, sağlık hizmeti sunumunun daha etkin bir hale gelebilmesi ve birinci basamak sağlık hizmetlerinin niteliğinin, hizmet kalitesinin arttırılması ve daha iyi sağlık hizmeti sunulabilmesi için mahallede yeni bir Aile Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği’nin açılmasına karar verildi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer’in imzasıyla açılmasına karar verilen merkez, bölgede hali hazırda sağlık evi gibi kullanılan bir binada faaliyete geçecek. 

Konu ile ilgili Kent Haber’e bir açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, 15-20 gün içerisinde doktor ataması ve diğer işlemlerin tamamlanarak Kızılağaç Aile Sağlığı Merkezi ve içerisinde hizmet vermek üzere Aile Hekimliği Birimi’nin açılacağını ifade ederek İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.