Kızıltan Başarıya Doymuyor

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın üçüncü ayak yarışları, Antalya'nın Kemer ilçesinde yapıldı. Bodrum Motosiklet Spor Kulübü sporcusu Aykut Kızıltan, kendi grubunda birinci odu.

Kızıltan Başarıya Doymuyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu takviminde yer alan, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nda 2023 yılının son mücadelesi özelliğini taşıyan organizasyona, 74 sporcu katıldı. Kuzdere Mahallesi'nden yarışa başlayan sporcular, 20 kilometrelik ekstrem test ve enduro testten oluşan zorlu parkurda 4 tur attıktan sonra bitiş çizgisine ulaştı.

Bodrum Motosiklet Spor Kulübünü temsil eden sporcumuz Aykut Kızıltan EB kategorisinde birinciliği elde etti. Aykut Kızıltan, böylece 2023 Enduro şampiyonasını kendi klasmanında 1. ve genel klasmanda 3. olarak bitirmiş oldu. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenleyeceği ödül töreniyle kupalarını alacak olan sporcu, 2023 yılında da Bodrum’u zirvede temsil etmiş oldu.

Yarışlar sonucunda Enduro GP ve E2 kategorisinde Rafet Karakuş, E1 kategorisinde Gökhan Gökçe, E3 kategorisinde Gökhan Kart, gençler kategorisinde Emirhan Kurt, EC kategorisinde Ümit Kaya, veteranlarda Mehmet Okuyan, kadınlarda Aslu Kutluca Türkiye şampiyonu oldu.

ATV GP'de ise Emre Muharrem Sağlam, S1 kategorisinde Haktan Özkul, S2 kategorisinde Emre Muharrem Sağlam, S3 kategorisinde ise Murat Yatgın Türkiye şampiyonluğunu elde etti.