KONACIK'TA ANNELER GÜNÜ KUTLANDI

Konacık Belediyesi tarafından Anneler Günü Etkinlikleri kapsamında Konacık Halı...

KONACIK'TA ANNELER GÜNÜ KUTLANDI
Konacık Belediyesi tarafından Anneler Günü Etkinlikleri kapsamında Konacık Halı Sahası yanında eğlence düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı eğlence konserle başladı.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un evsahipliği yaptığı etkinlikte Tosun, konuşmasına geçtiğimiz günlerde yaşamını kaybeden 10 mehmetçiğimizin yakınlarına ve Mardin’deki acı olayda yaşamını yitiren 44 kişinin yakınlarına baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Başkan Tosun daha sonra tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. Mehmet Tosun, dünyadaki tüm annelerin kutsal olduğunu fakat Türk annelerinin bi başka olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Tabiki tüm dünyadaki anneler kutsaldır, evlatları için... Çünkü onlar sevgiyi, hoşgörüyü, karşılıksız sunarak evlatlarını yaşamları boyunca yetiştirirler, onların yanında olurlar. Ancak bizim Türk milletinin anneleri çok daha farklıdır. Bu ülkenin geçmişinden geleceğine bizleri yetiştirmiş, Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk’ün yanında yer almıştır. Yeri gelmiş mermi taşımıştır, yeri gelmiş cephede askerlerimizle birlikte savaşmıştır. O yüzden Türk annesinin yeri bizim kalbimizde, gönlümüzde çok daha farklıdır.”

Öte yandan düzenlenen etkinlikte Konacık Belediyesi Pedasa Halk Oyunları ekibi tarafından yöresel oyunlar oynandı.