KONSER ÖNCESİ TOSUN’LA BİR ARAYA GELDİ…

Müzisyen Kıraç, televizyonun günlük hayatta daha doğru bir yeri olması gerektiğini...

KONSER ÖNCESİ TOSUN’LA BİR ARAYA GELDİ…
Müzisyen Kıraç, televizyonun günlük hayatta daha doğru bir yeri olması gerektiğini belirterek, ''Bize hiç bir şekilde hizmet etmiyor. Çekirdek yemekten daha az yararlı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Konacık’ta düzenlenen Uluslararası Pedasa Tarih Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser vermek üzere ilçeye gelen Kıraç, Konacık Belde Belediye Başkanı Mehmet Tosun'u makamında ziyaret etti.

Ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kıraç, son dönemde Türk televizyonlarında yayınlanan dizi sayısında bir artış yaşandığını söyledi.

Çocukların, uzmanların açıklamalarına göre saat 20.00'de uyuması gerektiğine işaret eden Kıraç, ''Çocuklar en erken 21.00-22.00'de uyuyor. Aileleriyle birlikte dizi izliyorlar. Bu konuda dizilerin 60 dakikaya düşürülmesi için çalışma yapılıyor'' dedi.

Devletin bir televizyon politikası olması gerektiğini ifade eden Kıraç, şöyle konuştu:
''Bunun sorumlusu hepimiziz. Hepimizin şapkayı önümüze koyup bir şeyler yapmamız lazım ama sonuçta yetki devlette olduğu için devlete bağlıyoruz. Sürekli devleti suçlamanın manası da yok. Televizyonun günlük hayatımızda daha doğru bir yeri olması lazım. Bize hiçbir şekilde hizmet etmiyor. Çekirdek yemekten daha az yararlı olduğunu düşünüyorum. Bakarsanız reytinglerde görürsünüz. İki profesör konuştuğu zaman dinlemiyor kimse. Türkiye'nin hali budur.''

Kıraç, Kars'taki heykel tartışmaları konusundaki bir soruya, ''Sanatçıya genel anlamda müdahale olamaz. Ama tek tek olaylar incelenmeli. Nasıl gelişmiş, nasıl böyle olmuş. Sanatçı özgürlük ilişkisi iyi irdelenmeli'' yanıtını verdi.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise, internette yaptıkları anket sonucunda belde genelindeki vatandaşların Pedasa festivalinde Kıraç’ın sahne almasını istediğini ve kendisini beldeye konuk ettiklerini söyledi.

Bu arada Kıraç'ın bir ay içinde, biri yurt dışında olmak üzere toplam 15 konser vereceği öğrenildi.