KORKUTAN YANGIN SEZONU BAŞLADI!

Bodrum'da, yerleşim yeri yakınlarındaki makilik ve otluk alanda çıkan yangın, korku...

KORKUTAN YANGIN SEZONU BAŞLADI!
Bodrum'da, yerleşim yeri yakınlarındaki makilik ve otluk alanda çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Bitez Mahallesi 1136 Sokak'taki makilik ve otluk alanda, henüz öğrenilemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına, ilk olarak bölgedeki vatandaşlar bahçe hortumları ve kovalarla müdahale etti.

Haber verilmesi üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, geniş bir alana yayılan yangına kısa sürede müdahale etti. Yangın, bölgedeki yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı.

"Yavru kaplumbağayı gazeteciler kurtardı!"

Alevlerin arasında kalan yavru bir kaplumbağa ise olay yerinde bulunan basın mensuplarınca son anda kurtarıldı. Kaplumbağa daha sonra çevredeki bir evin bahçesine bırakıldı. Bazı çevre sakinlerinin kaplumbağanın kurtarılmasına oldukça sevindikleri gözlendi.

Öte yandan yangında yaklaşık 10 dönümlük alanın zarar gördüğü öğrenildi. Polis ekipleri yangının çıkış nedeniyle ilgili bölgede geniş çaplı araştırma yaptı.