Kos Seferleriyle İlgili Habere Yalanlama

Bodrum’da faaliyet gösteren feribot firmaları, Bodrum – Kos seferlerinin askıya alındığı haberlerini yalanladı. Ortak açıklamada seferlerin devam ettiği bildirildi.

Kos Seferleriyle İlgili Habere Yalanlama

Birkaç gün önce çeşitli yayın organlarında yer alan haberlerde, Bodrum – Kos seferlerinin her iki ülkenin gümrük kapısında yaşanan sıkıntılar nedeniyle seferlerin askıya alındığı iddia edildi. Bahse konu haberin ardından Bodrum – Kos seyahati yapmayı planlayan ve bilet alan yolcuların tur düzenleyen firmaları arayarak seferlerin iptal olup olmadığını sorduğu öğrenildi. 

Tilos Travel, Dentur ve Bodrum Sealines firmaları tarafından yapılan yazılı açıklamada “Söz konusu haberde yer alan feribot seferleri evet durdurulmuş olup bunun sebebi sözü edildiği gibi Kos gümrüğünde yaşanan gecikme değil, bahsi geçen geminin arızasından dolayı Rodos adasına çekilmiş olmasıdır. Aynı firma seferlerini başka bir gemi ile gerçekleştirmekte olup, 17.08.2023 tarihinden bu yana söz konusu firmasnın seferleri eksiksiz sürmektedir. Bodrum-Kos hattı feribot işletmecileri olarak yolcularımızın yanlış anlaşılmaya maruz kalmamaları adına, Bodrumda bulunan 3 gümrük kapısında da, pasaport polisi ve gümrük görevlilerinin özverili çalışmaları sonucu seferlerin aksamalara uğramadan sürdüğünü ve yolcularımızı kesintisiz olarak Bodrum ve Kos arasında taşımaya devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.