Köy Yollarında Çalışmalar Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum’un Bayır-Mumcular-Kısırlar, Dörttepe-Mumcular, Yeniköy-Mazı-Aşağı Mazı Mahallerinde yol çalışmalarını tamamladı. Muğla büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Bodrum’da 2014 yılından bugüne kadar 183 kilometre asfalt çalışması yapıldığı vurgulandı.

Köy Yollarında Çalışmalar Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin köyden mahalleye dönüşen noktalarda başlattığı yol yapım çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri son olarak Bodrum’un Bayır-Mumcular-Kısırlar Mahallelerinde 7.50 km., Dörttepe-Mumcular mahallesinde 10.70 km. ve Yeniköy-Mazı-Aşağı Mazı Mahallerinde 14.50 km yol çalışmalarını tamamlayarak bölgeye ulaşımın güvenli bir hale gelmesini sağladı. Büyükşehir'den yapılan açıklamada ekiplerin 2014 yılından bu yana Bodrum’da 183 km. asfaltlama, 16 km. parke ve 20 bin 740 metre oto korkuluk yapımı gerçekleştirdiği belirtildi. 

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeniköy Muhtarı Mehmet Çengel de Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ederek, “halkımıza sunduğu bu hizmetler nedeniyle Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve ekibine teşekkür ederim” dedi. Çengel, “Büyükşehir Belediyemizden mahallemiz adına bazı isteklerimiz olmuştu. Yollarımız genişledi ve asfaltlandı. Okulumuzun önüne kasis istedik hemen yapıldı. Oto korkuluk talebimiz oldu çalışmalara başladılar. Taleplerimizin anında yerine gelmesi bizleri ve halkımızı çok mutlu ediyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e ve tüm belediye çalışanlarına mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.