Koyunbaba’da Dertler Diz Boyu

Bodrum’un Koyunbaba Mahallesi’nde, çevredeki siteler tarafından dereye bırakılan fosseptik ve sahile doldurulan toprak ve molozlar olumsuz manzaralar ortaya çıkarıyor.

Koyunbaba’da Dertler Diz Boyu

Koyunbaba Mahallesi’nde çevredeki sitelerden dereye bırakıldığı iddia edilen atık su, denize ulaşıyor. Bölgede sinek ve kokuya neden olan atık suya uzun süredir çözüm bulunamıyor. Bölge sakinleri, “Havada bir damla yağmur olmamasına rağmen dereden su akıyor. Bu su, atık su. Fosseptiklerden taşıyor. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” dediler.

Koyunbaba’nın plajı ise kanalizasyon altyapısı çalışmasında ortaya çıkan hafriyat ve molozlarla dolu. Yaz mevsimi gelmesine rağmen sahilde duran moloz ve hafriyatlar da bölge sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Koyunbabalıların dertli olduğu konulardan biri de su isale hatlarındaki patlak. İsale hatlarındaki patlaklardan tonlarca su boşa akmasına rağmen onarılmadığını söyleyen mahalleli, MUSKİ'nin müdahalesini bekliyor.

Gelen şikayet ihbarlarıyla ilgili bilgi almak üzere Kent Haber'in ulaştığı Koyunbaba Muhtarı Yılmaz Çinçik de, yaşadıkları sorunları teyit ederek; “Mahallemizde altyapı ile ilgili büyük sıkıntılar var. Mahalle sakinlerimiz bu sorunların çözülmesini istiyor.” dedi.