Küçük Kızın İsteğini Kırmadılar...

Bodrum’da sokağa çıkma kısıtlamasında görevli belediye zabıtasına bir isteğini ileten kız çocuğu, talebi yerine getirilince sevince boğuldu.

Küçük Kızın İsteğini Kırmadılar...

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu geçen haftasonu Turgutreis Mahallesi’nde küçük bir kız çocuğu zabıta aracına yaklaşarak çikolata istedi. Küçük çocuğun bu isteğini kırmayan zabıtalar, markete giderek çocuğa istediği çikolatayı alıp getirdiler. Çocuğa çikolatayı alan zabıta bir isteği olduğu zaman 153’ü arayabileceğini söylediler. 

Bodrum Belediyesi 3. Bölge Turgutreis Zabıta Amirliği’nde görev yapan İbrahim Menteşe isimli zabıta, meslek hayatında çok özel bir an yaşadığını belirterek şöyle dedi:

“Haftasonu sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde oldu. Bizler Bodrum Belediyesi olarak 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda görev yaparken tamamen doğaçlama olarak gelişen bir olay başımıza geldi. Küçük bir kız çocuğu bizim aracımıza yaklaşarak çikolata istedi. Biz de o an yanımızda olmadığı için kendisine getireceğimize dair söz verdik ve hemen markete giderek çikolatayı aldık. Hemen kendi evlerinin önüne giderek küçük evladımızın istediği çikolatayı verdik ve çok mutlu oldu. Ayrıca kendisine koronavirüs ile uyarılar yaptık ve bir isteği olduğu zaman 153 Bodrum Belediyesi’ni arayarak getireceğimizi söyledik. Bütün çocukları sevdiğimizi belirterek olay yerinden ayrıldık. Bu meslek hayatımda çok özel bir andı, bu zor günlerde stres içindeyken çok mutlu oldum” dedi.