Kursiyerlerin Çalışmaları Sergileniyor

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin karma sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kursiyerlerin Çalışmaları Sergileniyor

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Hakan Ayhan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan sergide Halk Eğitimi Müdürlüğü kursiyerlerinin resim mozaik ve halı – kilim çalışmalarından oluşan yaklaşık 100 eser, görücüye çıktı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından çalışmalar sanatseverlerle buluştu. Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, Kent Haber’e yaptığı açıklamada müdürlük eğitmenlerinin desteğiyle kursiyerler tarafından yapılan 100 çalışmanın sergilendiğini ifade ederek şöyle dedi;

“Bu sergimiz Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında açıldı. Vitray mozaik, dokuma ve resim öğretmenlerimizin destekleriyle hazırlanan bir karma sergi. Bizi kurslarımız her yıl Eylül ayında başlar ve Haziran ayında sona erer. Kursiyerlerimiz bu çalışmaları bu süre zarfında hazırladı.”

Halk Eğitimi Müdürlüğü resim ve halı – kilim öğretmeni Zehra Özdoğan ise eserler hakkında şu bilgileri aktardı;

“Artık geleneksel olmuş halı motiflerini nasıl modern hale getirebileceğimiz üzerine çalışmalar yaptık. Çatanlardan yola çıkarak onların üzerine radyo dalgaları, parmak izleri ve kübizm çalıştık. Resmi, farklı bir şeyle entegre etmek istedik. Günbatımı, radyo dalgaları, parmak izleri, denizyıldızı yaptık. Manzara resimleri yaparak bunların sadece boya ile değil dokuma ile de olabileceğini göstermeye çalıştık.”

Sergi, 10 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Muhabir; Hamdi Yörür