Kurumlar Arası Turnuva Başladı

Bodrum’da kamu kurumlarının mücadele ettiği futbol turnuvası başladı. Bir hafta sürecek turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Kurumlar Arası Turnuva Başladı

Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kamu kurumları arasında futbol turnuvası düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı anısına Gümbet Mahallesi’ndeki Özsert Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen turnuvada Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Adliye, Devlet Hastanesi, İlçe Milli Eğitim, Sahil Güvenlik, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Müftülük, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türk Telekom Müdürlüğü’nün çalışanlarından oluşan takımlar, kıyasıya mücadele ediyor. 

Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Spor Eğitim Uzmanı Muhammet Yıldırım, şunları dile getirdi;

“Bu yıl 29 Ekim’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yılı kutlanacak. Böylesine önemli bir zamanda bir yandan Cumhuriyet’i anlamak, bir yandan da Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak, herkes için, özellikle de biz gençler için hayati bir öneme sahiptir. Bu vesileyle kurumlarımızın katılımıyla böyle bir turnuva gerçekleştirmeye karar verdik. Bu turnuvaya destek veren Sayın Kaymakamımıza, Gençlik Spor İlçe Müdürümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. Centilmence müsabakalar oynansın. Bu bir başlangıç. Bodrum’da büyük bir potansiyel var. Hem bu potansiyeli yaşatmak hem de bu tarz turnuvalara ev sahipliği yapmak adına daha da profesyonel turnuvalar gerçekleştireceğiz.”

Bir hafta sürecek turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. İlk gün maçlarının sonuçları ise şu şekilde;

Bodrum Belediyesi 10 - Bodrum Kaymakamlığı 3
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - 8 Bodrum Adliyesi 6
Devlet Hastanesi 9 - Güzel Sanatlar Fakültesi 2