KUVVETLİ SAĞANAK HAYATI FELÇ ETTİ

Bodrum'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesindeki 80 ev ve...

KUVVETLİ SAĞANAK HAYATI FELÇ ETTİ
Bodrum'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesindeki 80 ev ve iş yerini su bastı.
Dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiliyor. Şiddetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesinin Kadı Kalesi, Akyarlar ve Bahçelievler mevkisindeki yaklaşık 80 ev ve iş yerini su bastı. Vatandaşlar ev ve iş yerlerindeki suları Turgutreis Belediyesi itfaiye ekipleri yardımıyla tahliye ediyor.
Turgutreis Bahçelievler mevkisindeki derenin şiddetli yağış nedeniyle taşması sonucu sokaklar evler ve narenciye bahçeleri sular altında kaldı. Bazı vatandaşlar itfaiye ekiplerinin yardımıyla evden çıkartılırken, bazıları ise evlerini ikinci katına çıkarak kurtarılmayı bekledi.

Görüntü almaya çalışan basın mensupları dereden gelen yoğun suların etkisinde kaldı. Göl olan sokakların arasında kalan basın mensuplarını Turgutreis Belediyesi itfaiye ekipleri kepçeyle kurtardı.

Şiddetli yağış nedeniyle Kadı Kalesi mevkisindeki bir sitenin bahçesi sular altında kaldı. Sitenin içinde bulunan vatandaşların büyük bölümü ikinci katlara çıkarken Sümer Atak isimli hasta ve yaşlı kadın itfaiye ekiplerinden yardım istedi.
Bölgeye gelen Turgutreis Belediyesine bağlı arama kurtarma aracı, yaşlı kadını bulunduğu evden güçlükle alarak yaklaşık bir metre yüksekliğindeki su içinden sedyeyle çıkarttı. Yaşlı kadın sitenin önüne gelen bir kepçeye konularak yoğun sular altından çıkarttı. Turgutreis beldesinde itfaiye ekiplerince çalışmaların devam ettiği bildirildi. Bölgede ev ve iş yerini su basan vatandaşlar yetkililerden zor durumda kaldıklarını ve yardım talep ettiklerini belirttiler.

Bodrum Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçe merkezinde son 13 saatte metrekareye yaklaşık 35 kilogram yağış düştüğü öğrenildi. Ayrıca şiddetli rüzgar sahil kenarlarında bulunan bazı cafe ve restoranların balkonlarının sular altıda kaldığı bildirildi.