Lezzetin Sırrı Doğal Ürünlerde

1980 yılından beri Bodrum’da faaliyet gösteren “Lokmacı Ana”nın işletmecileri, iyi lokmanın sırrını paylaştı.

Lezzetin Sırrı Doğal Ürünlerde

1980 yılında Havva Ayran tarafından Gümüşlük Mahallesi’nde serüvenine başlayan Lokmacı Ana şu anda 3 şubede hizmet veriyor. Lokmanın yanı sıra reçel, bal, zeytin, lokum gibi birçok ürün çeşidi bulunan Lokmacı Ana, hayır lokması aracıyla da hizmet veriyor. Şu an bir tane hayır lokması aracı bulunan firma, yoğun talep sebebiyle araç sayısını arttırmayı planlıyor.

Tüm ürünlerinde şeker harici tatlandırıcı veya katkı maddesi bulunmayan Lokmacı Ana’nın işletmecileri Serdal Ayran ve Kader Ayran, iyi lokmanın sırlarını paylaştı. 

Havva Ayran’ın oğlu Serdal Ayran, yaptığı açıklamada Lokmacı Ana’nın 1980 yılında Gümüşlük Mahallesi’nde kurulduğunu hatırlatarak şunları dile getirdi:

“1980 yılında Lokmacı Ana, annem Gümüşlük’te başlattı bu işi. Daha sonra şubeler açmaya başladık. Hem lokmayla hem reçellerle ve diğer ürünlerimizle Bodrum’un birçok yerinde şubeler açmaya başladık. Daha sonra da müşterilerimizin talebi doğrultusunda gördüğünüz gibi hayır lokmalarına da başlamış olduk. Bu şekilde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Gümüşlük, Gündoğan, Bodrum merkezde olmak üzere 3 tane şubemiz var. Ayrıca hayır lokması aracımız var. Şu an için bir araçla hizmet veriyoruz ama çok talep var. İnşallah sezon sonunda 3 ya da 4 aracımız olacak." 

Pandemi döneminde lokma işinin olumsuz yönde etkilendiğini sözlerine ekleyen Serdal Ayran, “Şu anda yasaklar bittiği için yoğun bir talep var” dedi. 

İyi lokmanın nasıl olması gerektiği sorusuna yanıt veren Kader Ayran, “Her şeyi doğal kullandığımız için, içindeki şekerinden unundan hepsi doğal ürün olduğu için lezzeti daha farklı oluyor” dedi.

Dükkanda lokma nasıl yapılıyorsa araçta da aynı şekilde yapıldığını söyleyen Serdar Ayran, ”Ne bir glikoz şurubu ne de başka bir katkım maddesi, hiçbir şey bulundurmuyoruz. Tamamen doğal ürünlerle yapıyoruz, zaten o yüzden tutuluyor. Bodrum’un Lokmacı Ana yerel markasını zaten birçok insan da biliyor. Güvenerek bizleri çağırıyorlar. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. En iyi malzemeleri kullanırsanız, kalitesiz ürüne gitmezseniz daha iyi ürün ortaya çıkartırsınız.  Çocukluktan beri de bu işi yaptığımız için ailede herkes usta” şeklinde konuştu. 

Şerbetin içerisinde portakal dilimleri olduğunu anlatan Serdal Ayran, “O aroma da çok hoş bir lezzet katıyor. O da bize özgü bir şey. Bir de Bodrum’un yerlilerinin kullandığı susam, şeker, tarçın karışımı çok yoğun talep görüyor. Onu da kullanıyoruz” dedi. 

Serdal Kayhan, son olarak “Bizi tercih eden müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.