Limanın Durumu Tepki Çekiyor!..

Temmuz ayının ortalarına gelmemize rağmen, Bodrum Limanı’ndaki çalışmaların tamamen bitirilememesi vatandaşın tepkisini toplamaya başladı. Pandemi nedeniyle ilk açıklanan tarih olan Mayıs sonlarında tamamlanamayan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün 15 Haziran'da biteceğini söylediği çalışmaların hala devam etmesi, üstelik bazı noktalarda işin kalitesinde sorunlar olması aylardır turizm hareketinin başlamasını bekleyen esnafları ve Bodrumluları kızdırıyor.

Limanın Durumu Tepki Çekiyor!..

Bodrum Limanı'nda Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmaları henüz tam anlamıyla bitirilebilmiş değil. Elektrik, mekanik, yangın altyapı imalatları, yürüyüş alanları ve oyun gruplarını içeren yaklaşık 9 milyon TL’lik projede çalışmaların büyük kısmı geçen ay bitirilmiş ve liman kullanıma açılmıştı. 

Proje kapsamında peyzaj çalışmaları devam ederken, bazı kısımlarda ise altyapı çalışmaları halen sürüyor. Belediye Meydanı başta olmak üzere limanın farklı noktalarında duran taş yığınları da tepki çekiyor. Geçen ay döşenen zemin kaplama taşlarının ise daha bir ay geçmeden bazı noktalarda kırıldığı görülüyor. Özellikle Bodrum Guleti Maketi önünde Haziran ayında döşenen taşların kırıldığı dikkat çekiyor. 

Temmuz ayının ortaları gelmesine rağmen Cumhuriyet Caddesi’nin İskele Meydanı’ndaki girişi ise hala şantiye halinde. Caddeye giren turistler, kum yığınlarının etrafından dönerek caddeye girebiliyor. 

Vatandaş, Haziran’ın 15’inde açılacağı, Temmuz başında bitirileceği ifade edilen limanın Temmuz ortasında gelinmesine rağmen halen bitirilememesine tepki gösteriyor.