Lokma Döktürülüp Mevlit Okutuldu

Bodrum’da, Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) tarafından Şehitler Haftası dolayısıyla lokma döktürülüp mevlit okutuldu.

Lokma Döktürülüp Mevlit Okutuldu

14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’nde düzenlenen etkinliğe vakıf üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Cuma namazı öncesinde şehitler için lokma döktürüldü, mevlit okundu. 

EMŞAV Muğla İl Başkan Yardımcısı Asena Ozar, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, vakfın amaçlarında da bahsederek şunları dile getirdi;

“Biliyorsunuz Şehitler Haftasındayız. Biz de bu haftada şehitlerimiz için mevlit düzenledik. Arkasından da şehitlerimizin aziz hatırası için lokma dökme etkinliği yaptık. Vakfımızın kuruluş amacı, şehit ailelerini koruyup gözetmek. Benim vakıfta bulunma sebebim, şehit eşlerinin, annelerinin yanında varlık göstermek, bir nebze de olsa destek olabilmek. Onların çocuklarına ve eğitim hayatlarına destek olabilmek. Arkadaşlarımla birlikte ne yapabileceksek o konuda hizmet verebilmek. Hepimiz bu konuda gönüllüyüz. Bugün burada olmak bir sebep ama bizim asıl hizmetimiz arka planda gerçekleşiyor. Şehit yakınlarını ziyaret ediyoruz, onlara maddi destek sağlayabilecek kişilere ulaşıyoruz ve onlardan destek topluyoruz. Biz, o aileler için buradayız.”

EMŞAV tarafından Muğla Menteşe’deki Kurşunlu Camii’nde de lokma döktürülüp mevlit okutuldu. Vakıf Başkanı Cevdet Gürkan, yaptığı açıklamada “Çok kıymetli hemşehrilerim, bugün Şehitler Haftası vesilesiyle, emniyet güçlerimizin kahraman şehitlerini anmak üzere bir aradayız. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.  Bizler bu ülkede huzurlu yaşayalım diye, gecesini gündüzüne katan, bin bir fedakarlıkla bu milletin güvenliğini sağlayan ve gözünü kırpmadan bu vatan için şehit olan tüm şehitlerimize huzurlarınızda biz kez daha Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Bu kahraman evlatlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır, onlar her zaman başımızın tacıdır. Ruhları şad olsun. Vatan size minnettardır!” dedi.