Mahalleli Dehşeti Yaşadı!..

Bodrum’da operatörünün kontrolünden çıkan bir ekskavatör, yamaçtan aşağı sürüklendi. Korku dolu anların yaşandığı olayda bir otomobili parçalayan ekskavatör, neredeyse binaların üzerine devriliyordu.

Mahalleli Dehşeti Yaşadı!..

Facinın eşiğinden dönüldüğü olay, Çırkan Mahallesi Mehmet Küçük Sokak üzerinde meydana geldi. Sokağın üst kısmındaki şantiyede manevra yaptığı sırada operatörünün kontrolünden çıkan ekskavatör, yamaçtan aşağı sürüklendi. O esnada operatör kendisini dışarı attı. Yola düşüp ilerlemeye devam eden ekskavatör, yol kenarında park halindeki otomobilin üzerine çıktı. 

OTOMOBİLİN ÜZERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİ

Sürüklenen otomobil, duvara dayandı. Paletleri otomobil ve duvarın üzerinde dönmeye devam eden ekskavatörü durdurmak kolay olmadı. Çalışır vaziyetteki makinenin üzerine çıkmaya çalışan işçiler, birkaç kez denemelerine rağmen başarılı olamadı. Ekskavatör, yaklaşık bir buçuk dakika sonra üzerine çıkan bir kişinin müdahalesi ile binaların üzerine devrilmeden durdurulabildi. 

Maddi hasarla atlatılan kazada otomobil metal yığınına dönerken, duvarda da maddi hasar meydana geldi. O esnada mahalle sakinleri büyük bir korku yaşadı. Otomobil, çekici yardımıyla yoldan kaldırıldı. 

MAHALLELİ O ANLARI ANLATTI

Mahalle sakinleri, yaşananları Kent Haber’e anlattı. Koray Dobra adlı bölge sakini, kaza yaşandığı sırada evinde olduğunu dile getirerek şöyle konuştu;

“Zaten böyle bir olay olmasını bekliyorduk. Çünkü kamyonlar, vinçler buraya tam gaz inip çıkıyorlar. Ben evdeydim, bir anda bangırtı koptu, bir şey oldu. Yukarı çıktığımda iş makinesinin üzerinde kimse yoktu. Yaklaşık bir buçuk dakika arabanın üzerinde çalışmaya devam etti.” dedi.

Karmen Özbey isimli mahalle sakini de, daha önce de bölgedeki inşaat faaliyetlerinden dolayı benzer olayların yaşandığını, fakat şikayet etmelerine rağmen bir önlem alınmadığını dile getirerek şöyle konuştu;

“Bu zaten ilk defa olmuyor. Daha önce bizim iki aracımızın da başına böyle bir şey geldi. Burada hiçbir şekilde iş güvenliği yok. İki hafta önce emniyetsiz bir şekilde yukarı taşınan borular düştü ve biz bu yoldan yürüyoruz.” dedi.

Muhabir; Hamdi Yörür