Mahalleye Cani Dadandı!..

Bodrum’da son günlerde yaralı halde bulunan kedilerin, havalı tüfekle vurulduğu ortaya çıktı. Mahalleli, tüfekli caninin peşine düştü.

Mahalleye Cani Dadandı!..

Cevat Şakir Mahallesi İsmet İnönü Caddesi’nde geçen hafta bedeninde yara izleri olan ölü bir kedi bulundu. Son olayda kedisi “Futzi”yi yaralı halde bulan Serpil Schmidtke, hayvanı Burcu Veteriner Kliniği’ne getirdi. 

Buradan çekilen röntgen sonrası 7 yaşındaki erkek kedi “Futzi”nin vücudunda, 2 adet havalı tüfek saçmasının olduğu görüldü. Kedi ameliyata alınırken çok derine inen saçmaların çıkarılmaya çalışılması durumunda felç kalma riski olduğu için saçmalar çıkarılmadı. Yaşamının geri kalanını vücudunda saçmalarla geçirecek “Futzi” belli aralıklarla kliniğe kontrole getirilecek.

Kent Haber’e açıklama yapan Serpil Schmidtke, geçen hafta bahçede ölü bir kedi bulduklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Bedeninde izler vardı ama biz kimsenin bu denli cani olabileceğini düşünmediğimiz için bunların saçma izi olduğunu düşünmedik. Fakat dün sabaha karşı saat 04.00’da kedimiz geldiğinde bedeninde bir delik olduğunu gördük. Buraya getirdiğimizde röntgenini çektiler ve 2 adet saçma tespit edildi. Saçmalar çok derine gittiği için maalesef alınamadı. Şu aşamadan sonra yapılabilecek tek şey, sürekli kontrol altına tutmak.”

Hayvanları vuran şahsı bulmaya çalışacaklarını söyleyen Serpil Schmidtke, sözlerini şöyle noktaladı;

“Gözümüzle görmediğimiz için kimseyi suçlayamayız. Bundan sonra gerekli tedbirleri alacağız, takip edeceğiz. Çünkü evde 4 kedimiz daha var. Geçen hafta başka bir can, dün bizim canımız. Evde daha 4 tane var. Her can çok kıymetli. Bunu her kim yapıyor ise tespit edilmesini sağlayacağız.”

Muhabir; Hamdi Yörür