Malatya'dan 11 Ton Kayısı Alındı

Muğla Büyükşehir ile 6 İlçe Belediyesi, Malatya’daki depremzede üreticilerin elinde kalan 11 ton kuru kayısıyı satın alarak üreticilere destek oldu. Satın alınan kayısıların çeşitli etkinliklerde halka ücretsiz olarak dağıtılacağı belirtildi.

Malatya'dan 11 Ton Kayısı Alındı

Depremin etkilediği şehirlerin başında gelen ve dünyanın kayısı üretim merkezi olan Malatya’ya, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinden önemli bir destek daha geldi. Muğla Büyükşehir, Bodrum, Menteşe, Marmaris, Fethiye, Milas ve Datça Belediyeleri, bölgede deprem nedeniyle üreticinin elinde kalan toplam 11 ton kayısıyı satın aldı. 

Türkiye’nin kayısı üretiminde ilk sırada yer alan ve depremden etkilenen şehirlerden biri olan Malatya’da, Muğla Belediyelerinin dışında Eskişehir ve Kırklareli belediyeleri de 15 ton kayısıyı satın aldı. Böylece bu belediyeler toplam 26 ton kayısı satın alarak bölge üreticisine 3.5 Milyon TL’lik destek sağlandı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kayısıların belediyenin etkinlikleri ve faaliyetlerinde vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı öğrenildi.